Xperia Z’de Güncelleme Sonrası Isınma Sorunları Baş Gösteriyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin 2013 yılındaki amiral gemisi Xperia Z hem tasarımı, hem Full HD ekranı hemde su geçirmezlik özelliği ile adından sıkça bahsedilmiş ve Sony’nin Ericsson ortaklığı sonrası “artık bende varım” dediği bir cihaz olmuştu. Bende değerli eşime Xperia Z’yi ilk alanlardan biriyim. Telefon gerçekten oldukça değişik bir tasarım çizgisi benimsiyordu. Özellikle tatilde havuz içinde yaptığım video çekimlerinde çevredeki herkesin telefonumuza bakmasına sebep olan ve o zamana kadar hiç aramadığım su geçirmezlik özelliğini de mükemmel sağlıyordu.

Andronova

Xperia Z 4.2.2 ile gelmiş ve ardından Eylül – Ekim aylarında 4.3 Jelly Beam güncellemesi almıştı. Açıkçası 4.3 güncellemesinden sonra telefonun daha hızlı ve stabil çalıştığını söyleyebilirim. Güncelleme sonrası bazı kullanıclardan “telefon ısınma sorunkarı” gelmeye başladı. Sizde böyle bir durum var mı derseniz açıkçası ben telefonumuzda böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmadım ama bunun kullanıcıdan kullancıya değişeceğini de unutmamak gerek.

androidsas’ın haberine göre de bu durum karşısında Sony güncelleme detaylarını tekrar gözden geçiriyormuş. Açıkçası Android 4.4 KitKat bekeleyn Xperia Z sahiplerinin 4.3 güncellemesi istemeyeceklerine eminim. Android 4.4 KitKat kullanımının 5 ay içinde sadece %2,5’lere yükselmesi sizlerde de güncelleme hayal kırıklığı yaratmıyor mu? Peki Xperia Z kullanıcıları bu sorunu yaşıyorlar mı? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Kaynak: androidsas

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.