Xperia ZL için Android 4.2.2 Güncellemesi Resmen Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mevcut amiral gemi modelleri Xperia Z ve Xperia ZL’yi ocak ayında gerçekleşen CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturan Sony, etkinlik esnasında telefonların kısa süre içerisinde Android platformunun en güncel versiyonu olan 4.2.2 sürümüne kavuşacağını müjdelemişti. Aradan beş aylık bir süre geçerken, Japon üretici Xperia ZL için Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesinin dağıtımına resmi olarak başladı.

Andronova

Sony PC Companion ve OTA ile (şebeke üzerinden) dağıtımı gerçekleşen güncellemenin ilk olarak Avrupa’da (LTE sürümü) ve Kuzey Amerika’da (3G modeli) kullanıcılara sunulduğu rapor edililiyor. Güncelleme ile birlikte Xperia ZL’de yazılım anlamında iyileştirmeler sağlanırken, Sony’nin son sürüm medya uygulamaları ile sorunsuz entegre hizmetleri, benim Xperia uygulamam, hızlı ayarlar ve özelleştirilebilir bildirim çubuğu, kilit ekranda widget desteği ve daha büyük SD kart desteği (64GB’a kadar) sayabileceğimiz diğer yenilikler arasında yer alıyor.

media 16826media 16827

Söz konusu yeniliklerin yanı sıra daha şeffaf bir arabirim, alt bölümde yer alan ve ekrana konumlandırılan yazılım tuşlarından değiştirilen tema ve Dual shock PS3 kontrol birim desteğinin de güncelleme kapsamında yer alması bekleniyor. Ayarlar> Telefon> Yazılım güncellemeleri> Sistem güncellemeleri Hakkında sekmesinden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz. Yazılımın kısa süre içerisinde dünya genelinde yaygınlık göstermesi bekleniyor.

Xperia ZL tasarım noktasında Xperia Z’den bazı noktalarda ayrılıyor, her iki telefonda da gerek ekran boyutu ve gerek işlemci, kamera yetenekleri olsun benzerlik göstermektedir. Ayrıca Xperia ZL’nin su geçirmez bir yapıda olmadığını hatırlatalım. Dünya genelinde daha yaygın bir şekilde satışa sunulan Xperia Z için ise Android 4.2.2 güncellemesi bir süre XDA-geliştiricileri forumunda ortaya çıkmış ve bazı kullanıcılar güncelleme kapsamında sunulan yenilikleri tecrübe etme şansı bulmuştu. Oldukça stabil görünen yazılımın kısa süre içerisinde kullanıcılara dağıtımının gerçekleşmesi bekleniyor.

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın