Yahoo hesap anahtarı ile oturum nasıl açılır

blank

Yahoo sitesinden almış olduğunuz hesaplarınızı açabilmek için hesap anahtarı kullanabilirsiniz. Hesap anahtarı ile uygulamalarda oturum nasıl açabiliriz?

teknik destek

Yahoo şirketi 1995 yılından itibaren dünya üzerindeki kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Yahoo ilk çıktığı dönemlerde faklı bir isim kullanarak internet dünyasında yer almıştı. Kurucusunun ismini web sitesinde kullanan firma daha sonra farklı sektörlerde ticari marka olarak kullanılan yahoo ismini alarak kendi adına tescilleyerek kullanmaya başladı. Şirket yahoo ismini kullanmaya başlayınca oluşturmuş olduğu yeni portala ciddi yatırımlar yaparak kendini geliştirdi. 

Destek hattı alt başlıklar

Yahoo hesap anahtarı nedir

Yahoo hesap anahtarı ile oturum nasıl açılır

Son gelinen noktaya baktığımızda Yahoo’nun yüzbinlerce kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kadar kullanıcısının olmasının tabiki bir kaç farklı sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki kuruluşunun çok eski olamasıdır. Firmanın gelişen teknolojiye ayak uydurması sonucunda bu başarının geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle her ülkede, o ülkenin dili ile hizmet vermesi bu başarısını tetiklemiş görünüyor.

Yahoo şirketi bünyesinde bir çok uygulama barındırmaktadır. Bu uygulamaları kullanıcılar ayrı ayrı şifre alarak kullanmaktaydı. Bu durumda bazı sıkıntılar kullanıcılar için doğabilmekteydi. Her uygulama için kullanıcılar bir şifre oluşturmak zorunda oldukları için sonradan bu şifreleri hatırlamak zor oluyordu.

Yahoo hesap anahtarı ile oturum nasıl açılır

Yahoo bu sorunu çözüme kavuşturarak hesap anahtarı sistemini geliştirdi. Yahoo bünyesinde bulunan uygulamaların her birine bu anahtar ile giriş yapabiliyorsunuz. Şimdi bu hesap anahtarı ile uygulamalara girişin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşalım;

  • İlk olarak web tarayıcınızdan yahoo’nun sitesine giriş yapınız.

  • Daha sonra karşınıza gelen bölüme kullanıcı adınızı girip ileri tuşuna basınız.
  • Bu işlemden sonra Yahoo sistemine tanımladığınız cep telefon numarası ve cihaza bildirim gönderilecektir.
  • Gelen bildirimi açtıktan sonra hesap adınızdaki Hesap Tuşu simgesine dokununuz.
  • Daha sonra yahoo oturum açma simgesine tıklayarak girişinizi onaylayınız.

Yahoo uygulamasında şifresiz giriş işlemini bu şekilde tamamlamış olacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 19:06

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!