Yahoo Kullanıcılarının Dikkatine!!!

blank

Dünyanın en büyük 2 arama motorundan biri olan Yahoo, son yıllarda popülaritesini kaybetse de halen özellikle uzak doğuva Amerika’da birinciliği kimselere kaptırmıyor. Yazılım konusunda kendine yeni ufuklar açan Google‘ın aksine kullanıcılarına farklı  servisler ile hizmet veren Yahoo yaptığı son açıklama ile kullanıcılarda paniğe sebep oldu.

teknik destek

Serverlarına yapılan bir siber saldırı olduğunu ama kendi sistemlerinin buna karşı bir tepki geliştirdiğini belirtti. Siber saldırıda bulunan mail adreslerinin bir karantinaya alındığını belirten Yahoo kullanıcıların bu konuda dikkatli olmasını ve şifrelerinin harf, sayı ve noktalama işaretinden oluşmasının önemle rica ediyor. Yahoo hesabı kullanıyorsanız ve bilgilerinizin çalınmasının önüne geçmek istiyorsanız son kullanıcı olarak şimdilik yapabileceğiniz tek şey bu.

cyber-siber-saldirilar

Yahoo kullanıcılarından mail sıfırlama adreslerini değiştirmesini ve güvenlik sorusunun cevabına tekrardan göz atmanızı şiddetle öneriyor. Yahoo her ne kadar “her şey kontrol altında” imajı çizse de mailleri sıfırlanan ve kurtardıkları maillerinde eski postalarına ulaşamayan bir çok kişi bu hatanın düzeltilmesini talep ettiği de gelen bilgiler arasında. Son zamanlarda artan siber saldırılara karşı önlemler alınmaya çalışılırken çalınan bu bilgilerin nerede depolandığı ve ne için kullanılacağı da ayrı bir soru işareti. Peki siz maillerinizin başkalarının eline geçmesinden çekiniyor musunuz?

111120132239282028760

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!