Yandex Mail Açılmıyor Erişim Sorunu Var

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Yandex mail açılmıyor ve e-posta gitmiyor gibi sorun yaşayanların sayısında bir artış olduğunu söyleniyor. Genelde, “İnternet Backend Timeout Error” şeklinde hata mesajları çıkmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Çoğu uygulama ve web sitesinde zamanla çökmeler görülebiliyor. Bugün, Yandex kısa süreliğine çöktü ve sonrasında ara ara sorun yaşattı. Mail açılmıyor ekranda kalıyor ve erişim sorunu yaşıyorum diyen paylaşımlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu sorunun geçici olduğu ve uzun bir süre karşımıza çıkmayacağını düşünüyoruz. Oluşan arıza büyük ihtimal tüm Yandex hizmetlerini etkiledi.

Yandex Mail Açılmıyor Sorunu

Telefondan mail gitmiyor diyenlerin dışında e-posta gelmiyor zaman aşımına uğradığı bildirilmekte. Alınan hatalarda “İnternet Error ve Backend Timeout” şeklinde sorun çıkarmakta.

Ülkemizde de farklı farklı bölgelerde sorun olduğu görülmekte. Yandex’ in konuyla ilgili açıklaması bazı hizmetlerinde zorluklarla karşılaşılmakta. Sorunun giderilmesinde gerekli çalışmalar sürmekte.

Genelde karşılaşılmayan sorunlarda yapılacaklar;

  • Cihazın ve internetin kapatılıp açılması
  • Wifi ve mobil internetle ayrı ayrı denemek
  • Vpn bilinen güvenli programların denenmesi
  • Bilgisayardan da alınan bir sorun var mı bakılmalı
  • Yandex’ den erişimde bir engelleme almış olabilirsiniz
  • Açık olan oturumun kapatılarak tekrardan girilmesi
  • Uygulamayla veya uygulamasız tarayıcıyla test edilmesi 
Yandex mail açılmıyor erişim sorunu var
Yandex mail açılmıyor erişim sorunu var

Yandex Mail Açılmıyor: Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Yandex Mail, kullanıcıların e-posta gönderme, alma ve yönetme ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli hizmete sahip. Ancak, hesap sahipleri bazen Yandex Mail’e erişim sorunu yaşayabiliyor. Bunun için aşağıdakileri de kontrol etmenizi öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ülke İçi, Bölgesel ve Yurtdışı Bağlantı Sorunları: Yandex Mail’ de erişim sorun yaşıyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı değiştirerek deneyin. İnternetinizin doğru çalışıp çalışmadığını doğrulayın veya farklı bir ağ veya tarayıcı üzerinden test edin. Duruma göre bir VPN hizmeti ile kontrol edersiniz.

Sunucu Sorunları: Yandex Mail sunucularında yaşanan geçici bir kesinti, hesabınıza erişimde sorunlara neden olabilir. Bu durumda, birkaç dakika bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin. Yine duruma göre VPN ile kontrol edersiniz.

Yanlış Şifre veya Kullanıcı Adı: Yandex Mail’e giriş yaparken yanlış şifre veya kullanıcı adı girdiyseniz, hesabınıza erişemeyebilirsiniz. Doğru kullanıcı adı ve şifreyi kontrol ederek tekrar deneyin. Şifrenizi unutmuş gibi sıfırlamayı deneyin. Açık olan oturumlarda bu işlemi hesap ayarları üzerinden yapılmamasını öneriyoruz.

Tarayıcı Sorunları: Tarayıcı önbelleği, çerezleri veya eklentileri temizleme veya devre dışı bırakma, tarayıcı sorunlarına ve uyumluluk sorunlarını çözmeye yardımcı olacak. İşlemlere başlamadan önce ilgili tarayıcınızın gizli sekmesi ile deneyin.

Güvenlik Yazılımı Engelleri: Bilgisayarınızda veya tarayıcınızda çalışan güvenlik yazılımları (antivirüs, güvenlik duvarı vb.), Yandex Mail’e erişimde engel olabilir. Bu durumda, güvenlik yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakarak deneyin.

Hesabınızda Şüpheli Durumların Görülmesi: Bu hemen hemen her hizmette karşılaşılan bir durumdur. İlgili hizmet şüpheli olarak gördüğü durumlarda işlemlerde veya hesaplarda bir güvenlik önlemi alır. Böyle durumlar için o gün bu hesaba girerken kullanılmamış bir internet ve cihazla denemek gerekiyor.

Hesap Kapatma veya Askıya Alma: Yandex Mail hesabınız, kullanım koşullarını ihlal ettiğiniz veya güvenlik nedenleriyle kapatılmış veya askıya alınmış olabilir. Bu durumda, Yandex Mail’ in destek bölümünü kullanmaya çalışın.

Güncelleme Sorunları: Yandex Mail uygulamanız veya web sitesi, güncel olmayan bir sürümü çalıştırıyor olabilir. Bu durumda, uygulamayı veya tarayıcıyı güncelleyerek sorunu çözmeyi deneyin. Ancak tersi durumlarda oluşabiliyor. Mesela çıkan sürüm cihazınıza uyum sorunu yaşatabiliyor. Böyle bir durumda tarayıcının eski bir sürümünün kurulması önerilir.

Yandex mail açılmıyor hatası için gerekli adımlar bu şekilde.

Sonraki konumuz: Yandex Video Arama

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir