Yandex şifre değiştirme nasıl yapılır

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Rus şirketi tarafından yönetilen yandex e-posta servisinden almış olduğunuz email adresinizin şifresini nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Şifre değiştirme!

Sponsorlu reklam

Yandex son dönemde adını sıkça duyurmaktadır. Özellikle ülkelerin tanınmış takımları ile yapmış olduğu anlaşmalar bu şirketin o ülkelerde bilinirliğini daha da artırdı. Yandex emin adımlarla yoluna devam ediyor. Geçen yıl bilançosunu açıklayan firmanın ciddi kar rakamları elde ettiği görülmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google firmasının rakibi olmaya çalışan Yandex’in geleceğinde nasıl bir konumda olacağı ise merak edilmektedir. Çünkü şuan Google’nin sunmuş olduğu bir çok hizmetin aynısını Yandex de sunmaktadır. Bu hizmetlerden biride e-posta hizmetidir. Yandex firmasından almış olduğunuz e-posta adresinize ait şifre işlemlerini nasıl yapabileceğinizi bu haberimizde resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Sponsorlu reklam

Yandex şifre değiştirme resimli anlatım

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yandex firması biraz aslına bakarsanız bilgisarlara zorla kurulmaktadır 🙂 Firmanın çok kullanılan ve ücretsiz olarak indirilebilen bir çok programda kurulum aşamasında beraber kurulduklarını görmektediyiz. Bu durumda aslında ben dahil bir çok kişiyi çileden çıkarmaktadır. Fakat şirketin bu tutumuna çok da kızmamak lazımdır. Çünkü bu sektörde google gibi bir rakibin varsa bu yöntemlere başvurmadan bir kitle oluşturabilmek mümkün görünmemektedir. Yandex firmasından almış olduğunuz e-posta adresinizin şifresi sizlere çok kolay geldiyse veya başkaları tarafından tahmin edilmesinden şüphe duyuyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak güvenli bir şifre oluşturabilirsiniz.

Bütün şifre işlemlerinde yaptığımız gibi ilk olarak hesabımıza giriş yapıyoruz. Yandex hesabınıza giriş yapınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra yandex hesabınız açılacaktır. Aşağıda yandex kullanıcı girişi görünmektedir. 

Yandex şifre değiştirme resimli anlatım

Yandex hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil resminize tıklayınız. Bu işlemden sonra aşağıdaki gibi bir açılır menü gelecektir. Bu açılır menüden şifre değiştir yazısına tıklayınız. Şifre değiştir bölümü yine aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yandex şifre değiştirme nasıl yapılır

Bu işlemden sonra şifre değiştireceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Buradan ilk bölüme eski şifrenizi giriş yapınız. Daha sonra gelen kutucuklara ise yeni şifrenizi iki defa giriniz. Yeni girmiş olduğunuz şifre sonucunda altta şifre güvenliğini değerlendire bölümün yeşil olduğuna dikkat ediniz. Eğer diğer renkler bu alanda bulunuyorsa belirlemiş olduğunuz şifreniz çok da güçlü değildir. Bu işlemden sonra ekranın altında bulunan kaydet tuşuna basınız.

Yandex şifre sıfırlama


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 21:36

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak