Yanıt vermeyen uygulamaları sonlandırma

blank

Bu haber yanıt vermeyen uygulamaları sonlandırma (PC ve Mobil) için genel bir bilgilendirme taşımakta. Yanıt vermeyen uygulamalar genelde ya çok RAM tüketir veya uyumsuzluk sorunu görülmekte.

teknik destek

Uygulamalar bilgisayar, telefon gibi ortamlar üzerinden işlemler yapmamızı sağlayan aracılardır. Uygulamalar ihtiyaca yönelik üretilmekte olup bilgisayarın işlemcisinin sayesinde ram kullanarak çalıştırılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu gereksinimler yetersiz kalabilmekte ve uygulamalar yanıt vermeyebilmektedir. Bu durumda uygulamaları sonlandırmak zorunda kalınmaktadır. Bu duruma en güzel çözüm “Görev Yöneticisi” olacaktır. Ctrl, Shift ve ESC tuşlarına aynı anda basılarak açılabilen görev yöneticisinde ilgili uygulama bulunarak bu uygulamaya görevi sonlandır denebilmektedir. 

Ayrıca görev yöneticisi uygulamaların CPU ve bellek kullanımları hakkında bilgi vermektedir. Telefonlar ya da tabletlerde ise işletim sistemine göre durum değişmektedir. Uygulamayı kapatmak için farklı sağlayıcılarda farklı yöntemler mevcuttur. Burada bahsedilebilecek en önemli nokta multitasking özellik olacaktır. Birçok telefon ya da tablette bu özellik mevcuttur. Bu özellik temel olarak çoklu çalıştırma prensibi üzerinden hizmet vermektedir. Uygulamaların işlevlerinin yönetilebildiği açık uygulamalar sekmesi üzerinden ilgili uygulamayı kapatmak mümkündür.

Uygulamaları nasıl indiririm? Uygulamalar, uygulama sağlayıcılar tarafından yayınlanmaktadır. Bu sağlayıcılardan edinilen uygulamalar gerekli talimatlar izlenerek kurulabilmektedir. Bu konu ile ilgili detaylar sağlayıcıya bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Yanıt vermeyen uygulamaları sonlandırma

Uygulamaların tamamını nasıl kapatabilirim?

Bu durum Windows ortamında CTRL, ALT ve ESC kombinasyonuyla açılan görev yöneticisi ekranında yer alan uygulamaların seçilmesi ile görevi sonlandır tuşuna basılması sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Mobil mecralarda ise uygulama yönetici sekmesi üzerinden gerçekleştirilecek olan tümünü temizle işlemi sayesinde tüm açık uygulamaları kapatmak mümkündür.

Uygulama yanıt vermiyor uygulamaları sonlandırma nasıl yapılır? Cep telefondan uygulama yöneticisinden gereksiz uygulamaları silin veya çalışmasını engellemek için durdurun. iPhone‘ da ayarlarda yer alan uygulamalara girip önemsiz olanlar için “Arka planda yenile” seçeneğini kapatınız. Bildirimleri kapatınız. Son olarak uygulamalardaki konumu kapatınız. Birde bakım programları ile denetimde sağlanabilir.

Cep telefonda silinemeyen uygulamaları silmek ve bilgisayarda silinemeyen programları silmek için “Revo uninstaller” uygulamasını deneyiniz.


Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 01:54

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!