Yapılan Bir Araştırmaya Göre iPhone Kullanmayanlar Aptalmış!?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yapılan bir araştırmaya göre “ben de aptalım…(Android kullanıcısıyım)” diyerek size kısaca yapılan istatistikten bahsetmek istiyorum.

Andronova

ABD’de özel bir şirket(Chitika) öncelikle mobil işletim sistemi kullanımı istatistiği hazırlamış, bu istatistikte iPhone’un eyaletlerdeki kullanım oranı tespit edilmiş. Ardından da ABD’deki eyaletlerin eğitim seviyesi tespiti yapılmış ve iki istatistik karşılaştırılarak iPhone kullanım oranını daha yüksek olan eyaletlerde eğitim seviyesinin yüksek olduğu saptanmış.

Ancak sapkın bir gözlem olarak nitelendirilebilecek istatistikle ilgili pek çok soru aklıma geliyor… Acaba iPhone kullanım oranı ve yüksek eğitim seviyesinin doğru orantılı olduğu sonucuna varılmasında, iPhone kullanmayanların aptallığı sonucunu çıkarmak yerine ¨iyi eğitim seviyesi, iyi bir iş demektir, iyi bir iş iyi maaş getirir, iyi maaş da pahalı telefon¨ gibi bir genelleme yapılsa daha iyi olmaz mıydı?

iPhone_map_ChitikaInsights-640x672-2

Araştırmayı yapan Chitika firmasını kısaca araştırdım. Chitika’nın şirketlere daha iyi pazarlama yapmaları için destek sağlayan kâr amaçlı bir firma olduğu herhalde sizleri şaşırtmamıştır. Chitika firması ürünlerinizi, web sitenizi ya da kampanyalarınızı yürüttükleri araştırmalarla daha kârlı ve değerli yapacaklarını iddia ediyor. Muhtemelen iPhone’la ilgili böyle bir araştırma yapılmasının nedeni de bu… Apple bu saçma sapan sonucu resmi olarak kullanmayacaktır ve muhtemelen ciddi anlamda eleştirilecektir de ama reklamın iyisi kötüsü olmaz sonuçta değil mi?

Acaba bu istatistiği görüp “Ben iPhone alayım, iPhone alanlar daha zekiymiş” diye düşünen olur mu? 🙂

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.