YASAK! TIB, Google IP adresleri Türkiye’de engellendi mi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google ip adreslerine yasaklama geldi. Ip adreslere erişim yapılamıyor. Google ip dns adresleri kullanılamıyor engellendi.

Andronova

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), aldığı kararla, kanuna aykırı olduğu gerekçesi ile, Google’a ait bazı IP adreslerini engelledi.
Bazı internet servis sağlayıcıları’nin belirtmesine göre, bu durum bazı Google servislerinde savaşlamaya yada tamamen erişememeye neden olacak.
Bu sorunların görülebileceği başlıca Google hizmetleri arasında, Google’ın kendi sitesi başta olmak üzere, Google Analytics, Google Maps yer alıyor. Ayrıca Google’ın örnek olarak Analytics ve başka bir hizmetini kullanan web sitelerinde de bu yavaşlama söz konusu olacak.

Bu durum dolayısı ile bizim sitemizde de bir yavaşlama söz konusu. En kısa zamanda bu sorunu bizim sitemiz için Analytics’i devre dışı bırakarak gidereceğiz.
Umarız TİB ve dolayısı ile Türkiye, bu yasakçı ve gerici davranışlardan en kısa zamanda vazgeçer.
Kaynak
GÜNCELLEME 05.06.2010
TİB tarafından engellenen Google İP adresleri yüzünden, Android kullanıcılarının sorun yaşayabileceği uygulamalar şöyle; Google Maps, Android Market, Gmail, Google Docs ve diğer Google hizmeti veren uygulamalar.
Bu sorun sadece Android ile sınırlı olmamakla birlikte, bu uygulamaların kullanıldığı diğer tüm cihazlarda mevcuttur.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.