Yasaklı sitelere girme Google Translate yöntemi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Mahkeme kararı ile yasaklanan sitelere yani erişimi engellenen sitelere DNS adresi ve VPN programı kullanamadan ücretsiz basit bir yöntemle girebilirsiniz. Yasaklı siteleri açma!

Ad imageAd image

Mahkeme kararı ile erişime yasaklanan web sitelerine DNS adresi, DNS programı ve VPN programı kullanmadan nasıl girileceği bu haberimizde yer verdik.

Bazı yasaklı sitelere artık DNS’ le bile girilemeyebiliyor. Güçlü bir VPN programı ile çoğu açılmayan erişim yasağı alan sitelere girilebiliyor. Tabi genelde bu VPN programları kısıtlı yani demo ve ücretlidir. Unutmadan her VPN uygulaması da güvenli değildir. Yani bazı VPN ve DNS uygulamaları güvenlik zafiyetine neden olabiliyor. 

Aşağıda programsız yasaklı sitelere erişim nasıl yapılır görsel olarak kanıtladık. Tabi bu yöntemde ilerleyen zamanda engellenebilir. Şu an için sorunsuz kullanılmakta. www.andronova.net

Yasaklı sitelere girme Google Translate

Yasaklı sitelere erişim, farklı sebeplerden dolayı engellenebilir. Bunlar arasında ülke sınırlamaları, iş yerindeki internet kısıtlamaları veya kurumların belirli sitelere erişimi engellemesi gibi nedenler yer alabilir. Ancak, bazı durumlarda yasaklı sitelere Google Translate aracılığıyla erişim sağlamak mümkün olabilir. İşte bu yöntemi kullanarak yasaklı sitelere erişebilmenizi sağlayacak adımlar:

Ad imageAd image
  1. Google Translate web sitesine gidin: Google Translate, bir metnin farklı bir dile çevrilmesine yardımcı olan bir araçtır. Bu aracı kullanarak yasaklı sitelere erişim sağlamak için, öncelikle Google Translate web sitesine gitmeniz gerekiyor.
  2. Engellenen siteyi Google Translate’a yapıştırın: Google Translate, engellenmiş bir siteye erişmek için kullanılabilen bir araçtır. Engellenen sitenin adresini Google Translate’a yapıştırmak, bu siteye erişmenizi sağlayabilir. Yapıştırma işlemi için, Google Translate ana sayfasında sol tarafta yer alan kutucuğa engellenen sitenin adresini yapıştırmanız yeterli olacaktır.
  3. Çeviriyi yapın: Engellenen sitenin adresini yapıştırdıktan sonra, sağ tarafta yer alan kutucukta çeviri seçeneğini seçin. Bu, engellenen siteyi açmanıza yardımcı olabilir.
  4. Siteye erişin: Çeviri işlemi tamamlandıktan sonra, sağ tarafta yer alan kutucuğun altındaki “orijinal” seçeneğine tıklayarak, engellenen siteye erişebilirsiniz. Bu seçenek, çevirilen metni orijinal diline geri çevirmek için kullanılır.
  5. Siteyi kullanın: Engellenen siteye Google Translate aracılığıyla eriştiğinizde, siteyi normal şekilde kullanabilirsiniz. Ancak, sitenin yasaklanmasının sebebi telif hakkı ihlali, güvenlik veya yasa dışı faaliyetler gibi ciddi nedenler ise, bu yöntemi kullanmak uygun olmayabilir.

Yasaklı sitelere Google Translate aracılığıyla erişim sağlamak, sınırlı bir çözüm olsa da, bazı durumlarda faydalı olabilir. Ancak, bu yöntemi kullanarak erişim sağladığınız sitelerin yasaklanma sebeplerini dikkate almanız ve yasa dışı faaliyetlere karışmamanız önemlidir. Ayrıca, bu yöntemin kesin bir şekilde her zaman çalışacağı garanti edilemez.

Programsız yasaklı sitelere girme nasıl yapılır?

Yasaklı engellenmiş sitelere giriş adresi: translate.google.com. Örnek olarak Wikipedia.org’ u denedik. 

Yasaklı sitelere girme Google Translate yöntemi
engellenmiş sitelere giriş yapma

Erişim engelli örnek Facebook, Youtube, Twitter, Instagram ve diğer sosyal ağlara bu yöntemle erişim yapılabilir!

Uyarı: Bu haberimiz teknoloji alanında bilgi amaçlı verilmiştir. Bilmediğiniz her siteye girmek bazen bazı sorunları yanında getirebiliyor. Bilgisayarınıza veya cep telefonunuza virüs bulaşabiliyor. Kişisel bilgileriniz çalınabiliyor. Bundan dolayı yasaklanan sitenin neden yasaklandığını ve amacını iyi araştırmanızı öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe