Yavaş çalışan bilgisayarı hızlandırma

blank

Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 bilgisayarda yavaşlama sorunu için çözüm önerilerine yer verdik. Programla ve programsız hızlandırma çözüm önerileri farklılık göstermekte.

teknik destek

Çok iyi bir bilgisayara sahip olabilirsiniz ama bilgisayarınız açılırken çok yavaş açılıyor, bilgisayarda bir sayfa açarken geç açılıyor, bilgisayarım çok kasıyor, bilgisayarım çok yavaşladı, bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim, bilgisayarımda virüs var gibi sorunlarınızı çözmek için yardımcı olacağız.

Aşağıdaki resimlerde anlatılan işlemleri yaptığınızda bilgisayarınızın performansı eskiye nazaran bir daha iyi olacaktır. Ancak bu işlemler donanımsal bir sorun yaşıyorsanız hiç bir işe yaramaz.  Bilgisayarınızın işlemcisi, harddisk ya da ana kartı ile ilgili bir sorundan dolayı da yukarıda saydığımız problemleri yaşıyor olabilirsiniz.

Bilgisayarı hızlandırma 

Yavaş çalışan bilgisayarı hızlandırma

Ancak bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun var ise bu yazımızdan yararlanarak bilgisayarınızın biraz daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın performansını iyileştirmek için ya da bilgisayarınızı biraz daha hızlandırmak için yapılabilecek bazı işlemler var. 

Bunların başında ise kullandığınız internet tarayıcısının ön belleğini temizlemek olabilir. Tarayıcınızın ön belleğini temizleme internet tarayıcısının daha rahat çalışmasına ve daha hızlı çalışmasına neden olur.

İkinci yöntem ise disk bölümlerini temizlemektir. Disk bölümlerini temizlemek bilgisayarınızın diskini rahatlatır ve bilgisayarınızda kasılma sorunu varsa bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Üçüncü yöntem ise bilgisayarınızın performans ayarlarını optimize etmeniz bilgisayarın performansını iyileştirecektir.

Dördüncü yönteme gelince bilgisayarınızın başlangıcında açılan gereksiz programları kaldırarak bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızda virüs ya da zararlı bir yazılım olduğunu düşünüyorsanız. Bilgisayarınızda yapacağınız bu işlemler için işletim sisteminiz Windows xp, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemlerinin hepsinde uygulayabilirsiniz. Bu işlemler bilgisayarınıza herhangi bir zarar vermez.  İnternet sayfalarını açtığınızda kendiliğinden reklam sayfaları açılıyorsa buraya tıklayarak sorunun görsel anlatımlı çözümüne ulaşabilirsiniz. 
 

Bilgisayar hızlandırma programları

SpeedItup Free, Auslogics BoostSpeed, Glary Utilities Pro ve Fix-IT Utilities Pro


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 21:44

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!