Yazıcı tek kartuşla çalışır mı tek kartuş kullanma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma
Does the printer work with a single cartridge?

Yazıcı tek kartuşla çalışır mı sorusu merak edilen sorulardan biri. Tek kartuşla yazıcı kullanma sorusunu bu yazıda yanıtlayacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Destek sorusu olarak karşımıza çıkan bu sorunun cevabı biraz göreceli olduğunu belirterek detaylı açıklamaya çalışacağız.

Kartuşlu yazıcıların başa bela olduğunu söylememize gerek yok sanırız. Teknik işlerle uğraştığımız zamanlarda sık karşımıza çıkan kartuş belası günümüzde hala devam etmekte. Bu sorundan ötürü bir çok kullanıcının bir süreden sonra yazıcı kullanmayı bıraktığını düşünüyoruz. En azından biz böyle yapmıştık.

Standart kartuşlu yazıcıların en büyük sorunlarından biri mürekkep kuruması ve dolumda sorun yaşanma olasılığı. Tabi kartuş dolumu siz yapıyorsanız dikkatli işlem yapmanız gerekiyor

Yazıcıda tek kartuş kullanılır mı?

Sorunun yanıtı gerçekten deneme yanılmaya kadar gidiyor. Net cevabı ilgili markanın yetkili servisinden alınması gerekiyor diyelim. Ya da bir çok markanın servisini yapan bir yer cevabını vereceğini düşünüyoruz. Artı markadan markaya değiştiği gibi modelden modele de değişiyor.

Yazıcıyı kullanmak için iki kartuşta takılı olması gerekiyor mu? Modele göre bazılarında evet bazılarında tek kartuşla kullanım mümkündür. Bunun detayını aşağıya eklediğimiz örnek HP yazıcı detaylarında bulacaksınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazicida tek kartus kullanma 1
Yazıcı tek kartuşla çalışır mı

Yazicida tek kartus kullanma 2
Yazıcıda tek kartuş kullanma

Tek kartuşla yazıcıdan yazı çıkaramıyorum sorunu

Öncelikle yazıcınız tek kartuşla çalışıyor mu bunu araştırmanız gerekiyor. Net cevap için ilgili ürünün teknik servisine veya müşteri hizmetlerine ulaşın. Genelde çağrı merkezlerinden net cevap alınmıyor ama yetkili servislerden alınacaktır.

Yazıcı teknik servisine ulaşamayanların ürün çağrı merkezine kayıt bırakarak bu sorunun yanıtını almaları mümkün.

Renkli kartuşla siyah renk çıkar mı?

Normalde çoklu kartuşlu yazıcılarda bu mümkün olacağını düşünüyoruz. Siyah rengin oluşması için hangi renklerin karıştırılması gerektiği buna yanıt verecektir.

Kırmızı, mavi ve sarı renklerin karışımı veya kırmızı, turuncu ve yeşil karışımı ile siyah renk yazdırmak mümkündür.

Lakin bir renk için bu kadar renklerin karıştırılması sanki biraz maliyetli olacak gibi duruyor.

Yazıcı tek kartuşla çalışır mı içeriğimiz genel açıklamadan ibarettir. Teknik konularda destek almak isteyenlere, marka destek hattını aramalarını veya sponsorlu reklam alanına bakmalarını öneriyoruz.

Yazıcı ağda görünmüyor haberini de öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir