Android.Bankosy Virüsü, Banka Hesabınızı Ele Geçiriyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android cihazları hedef alan Android.Bankosy virüsü, banka hesaplarınıza erişim sağlayarak, hesabınızdaki paraların boşaltılmasına olanak tanıyor.

Ad imageAd image

Kullanım alanları arttıkça, güvenlik konusundaki önemin de kritik seviyelere geldiği akıllı telefonlarımızda, bu pazardaki tüm akıllı telefonların %80’inde bulunan Android işletim sistemine karşı kötü niyetli kişilerin geliştirdiği virüslerde de aynı oranda artış yaşanıyor. Farklı amaçlara sahip olsalar da, ana hedefin kullanıcıları mağdur etmek olduğu virüslere son bir yeni si daha eklendi.

Symantec tarfından yapılan araştırmada, daha önce banka hesabı kullanıcı adı ve şifre bilgilerini ele geçirmeye çalışan Android.Bankosy virüsü, artık banka hesaplarınıza giriş yaparken telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi ele geçirerek, hesabınıza erişim sağlanmasının önünü açıyor. Gelen SMS verilerini çalan bu virüsün, aynı zamanda bankadan güvenlik amacıyla kullanıcılara gelen çağrıları da yönlendirebildiği açıklandı.

android bancosy

Oldukça etkili olan ve kullanıcılara ciddi zararlara sebebiyet verme olasılığı bulunan bu tehlikeli virüsün, henüz Android cihazara nasıl bulaştığı konusunda kesin bilgiler bulunmazken, uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla cihazlara bulaştığı söylenenler arasında.

Ad imageAd image

Şimdilik, önlem olarak bir virüs programı kurmanızı, bilmediğiniz uygulamaları indirmemenizi ve bilmediğiniz sitelere girmemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir