Yeni Facebook' a geçiş yap ne demek

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Yeni Facebook’ a geçiş yap ne demek duyanlar var mı? İlgili ağda değişimler zaman zaman yapılıyor. Bu içeriğimizde kısa bilgilendirmeye ve kullanım hakkında detay vereceğiz.

Teknoloji destek

Facebook yeni tasarım görünümünü tüm kullanıcılarına açtı. Beta olarak yer alan ve şirketin yaptığı çalışmaların olduğu sürüme geçiş yapmak için kısa bir yazı hazırladık.

Yeni Facebook’ a geçiş yap, yanlış hatırlamıyorsak geçtiğimiz yıl bilgisayar kullanıcılarına beta sürüm görünümünü kullanıma açtı. Yeni tasarımla karşımıza çıkan Facebook’ un yaptığı test çalışmalarının son hali yeni eklenen seçenekle ulaşılabiliyor. Peki nedir bu geçiş yap seçeneği?

Sosyal medya devi olarak bilinen şirketin daha önce yaptığı testleri dışa kapalı şekilde sürdürüyordu. Sonra bundan vazgeçerek kademeli olarak kullanıcılarıyla paylaştı. Yeni görünüme baktığımızda.şık görünüyor ama sanki uygulamanın bir güvenli modu var ve onu açmışız gibi duruyor.

Uygulama üst köşesine dokunduğumuzda “Karanlık modu” açma kapama kısayol butonuyla karşılaşıyoruz. Sol kısımda ise sanki bir uygulama üzerinden görüntülüyor gibi bir his bırakıyor. Üst kısımda ana bölüme geçiş butonu, arkadaşlar, watch, marketplace ve gruplar kısayolları yer alıyor. Kısaca mobil uygulama tadi veriyor.

Eski görünüme dönmek istiyorsanız yine size kısayol şeklinde bir seçenek sunuluyor. Geçiş hakkında detayları aşağıya ekledik.

Yeni Facebook’ a geçiş yap resimli anlatım

  1. Herhangi bir tarayıcıyı açıp hesabınıza girin.
  2. Yukarı köşedeki ok simgesine tıklayın.
  3. “Yeni Facebook’ a geçiş yap” yazısına tıklayıp yeni modu inceleyin.

Eski görünüme geçmek için

  1. Yine ok kısmına dokunun.
  2. “Klasik Facebook’ a geçiş yap” ile beta bölümden çıkmış oluyorsunuz.

İsterseniz “Hesap değiştir” seçeneğiyle farklı hesaplarınız içinde işlem yapabilrisiniz.

Yeni Facebook' a geçiş yap ne demek
Yeni Facebook geçiş yap
facebook yeni görünümüne geçme
Facebook’ a geçiş yapamıyorum
Klasik Facebook' a geçiş yap ne demek
Yeni Facebook’ a geçiş yap ne demek

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir