Yeni Google Play Store’un Ana Ekranı Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir süre önce Google’ın resmi uygulama mağazası Play Store için kapsalı bir güncelleme hazırlığında olduğu son dönemde sıklıkla dile getiriliyor. Kısa süre önce bazı yeniliklerin bir videoda kapsalı olarak aktarıldığına şahit olmuştuk. Söz konusu yeniliklerin yanı sıra henüz yapım aşamasında olan 4.0 numaralı sürüme ait ana ekran görüntüsü de ortaya çıktı.

teknik destek

YouTube çalışan Eileen Rivera tarafından Google+ hesabı üzerinden paylaşılan görüntüde, Play Store’un yeni ana ekranının daha canlı göründüğü ve renklendirildiği dikkatlerden kaçmıyor. Hala test aşamasında olduğu bildirilen uygulamada,  kimi kategorilerin de ana ekranda yer bulduğu gözleniyor. Play Store’un bu haliyle Google+ ‘ın son haline benzediğini de söyleyebiliriz. Play Store uygulaması üzerindeki köpek resmi ise “dogfooding” terimini hatırlatıyor. Söz konusu ifade normalde, kendi köpeğinizin mamasını yemeniz anlamına geliyor. Nitekim bu tabir başta teknoloji dünyasında olmak üzere, birçok durumda bir firmanın ya da kişinin yarattığı ürünü kullanmak suretiyle tanıtımını üstlenmesinden geçiyor.

media 3001

Daha önce karşımıza çıkan videoya konu olan yeniliklere göz attığımızda ,uygulamalarım kısmında ve yine yüklediğiniz uygulamalarda dilediğimizi seçerek güncelleme almaya devam ederken; güncellenmesini istemediğiniz uygulamalarda ise bildirim almayı kapatabiliyoruz.

Mümkün olduğunda kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedefleyen Google, Play Store’un yeni tasarımını mayıs ayında düzenlenecek Google I/O etkinliğinde tanıtacak. Değişen tasarımın yanı sıra farklı yeniliklerinde uygulama mağazasında sunulması bekleniyor.

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın