Yeni Gorilla Glass 4, Ekranınızı Düşme Sonrası Kırılmalardan Koruyacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir yıl önce Corning firması tarafından tanıtılan Gorilla glass 3 ekran koruma teknolojisinin bir çok üst model cihazda faydalarını gördük. Elbette, kırılmaz ekran değil, kırılmaya dayanıklı ekran imkanı sağlayan bu teknolojinin yeni ve daha geliştirilmiş olanı Gorilla Glass 4 tanıtıldı.

Andronova

Yeni Gorilla Glass 4’nın, düşme sonrası ekran kırılmalarına karşı yüksek koruma sağlayacağı iddia ediliyor. Corning’ten yapılan açıklamaya göre, Gorilla Glass 4 kullanan bir cihaz üzerinde yapılan testlerde, 1 metreden düşen cihazların %80’ninin ekranının başarıyla korunduğu belirtiliyor.

2007 yılından bu yana Gorilla Glass ürünlerinin 3 versiyonu, 1395 üründe kullanılmış ve Dünya genelinde 3 milyar adet cihaz Gorilla Glass ile gönderilmiş.Corning, yeni Gorilla Glass 4 teknolojisine çok güveniyor ve düşme sonası ekran kırılmalarının ciddi oranda azalacağını iddia ediyor.

Artık düşme testlerinde dahi cihazların ekranını kırmanın zor olacaktır. Önceden yapılan düşme testlerinde yavaşça atılan telefonlar, artık ekran sağlamlığının testi için savurarak atılacağa benziyor 🙂

Sizin hiç telefonunuzun ekranı kırıldı mı?

Aşağıdaki videoda Yeni Gorilla Glass 4 düşme testlerini izleyebilirsiniz:

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.