Yeni Güvenlik Açığı ile Tek Dokunuşla Android’ler Hackleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonlarla özel fotoğraflarımız, mesajlarımız ve diğer bir çok kişisel veriler tehlike altında. Sürekli bir başka güvenlik açığını duyduğumuz bu yeni nesil teknoloji çağında, hackerlar şimdi de Android için Chrome Tarayıcı uygulamasında ciddi bir güvenlik açığı daha buldular ve bu açık tek tıklamayla telefonunuzun hacklenmesine olanak sağlıyor.

teknik destek

Yapılan açıklamaya göre, belirtilen güvenlik açığının, en son Chrome sürümünü kullanan hemen hemen tüm Android versiyonlarında işe yaradığını söylüyorlar.

Quihoo 360 araştırmacısı Guang Gong, dün Tokyo’da yapılan PacSec konferansında açığa yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, açığın gizli bir şekilde çalışmasına karşın, şimdilik bildiğimiz kadarı ile JavaScript v8‘i kullanarak cihazlarda tam yöneticisi yetkisine erişim sağladığı söylendi.

chrome

Bu açık sayesinde bir çok kişinin akıllı telefonlarına veya tablet pc’lerine istenmeyen uygulamalar yüklenmiş veya önemli verileri çalınmış olabilir. Tabi bu güvenlik açığı, JavaScript v8 açığı bulunan Chrome tarayıcısıyla belli sitelere girildiğinde oluştuğunun da altını çizmekte fayda var.

Araştırmacılar, Google’ın bu güvenlik açığı konusunda bilgilendirildiğini ve kısa süre içerisinde Chrome için gerekli güncellemenin yayınlanacağını söylediler.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın