Yeni HTC One (M8) Benchmark Skorları

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

One X ile başlayan “amiral gemisi” telefonlarına One serisiyle devam eden HTC yekpare alüminyum kasa ile plastik kasalara fark atmış ama ürünlerinin pahalılığı yüzünden geniş kitlelere ulaşamamıştı. One serisi telefonunda kullandığı yeni kamera piksel deyimi ile fark yaratmış olsa da günün sonunda büyük megapikselli kameralara boyun eğmek durumunda kalmıştı.

Andronova

Yılan hikayesine dönen yeni HTC One (M8) ile ilgili tüm detaylara telefon tanıtımından 1 ay evvel sahip olmuştuk. Bir HTC çalışanının oğlunun çektiği ve youtube’ye koyduğu video hem yeni One’ın hemde Sense 6.0 arayüzünün tüm detaylarını ortaya koymuştu. Telefon ile ilgili bilmediğimiz bir konu kalmamışken geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı yeni HTC One’ı ebay üzerinden  satışa bile çıkartmıştı. Bizde size bu haberleri tek tek ulaştırmıştık.

HTC bu gün itibariyle yeni telefonunu tanıttı, dilerseniz önce telefonun teknik özellik tablosunu bir inceleyelim.

HTC One (M8)
Ekran Özellikleri 5 inç Super LCD3 1920x1080p Full HD Ekran
Corning Gorilla Glass3
İşlemci Snapdragon 800 MSM8974AB
Ram Kapasitesi 2 GB
Kamera Arkada 2 Adet 4 UltraPiksel Kamera, 1/3” Sensör 2 mikrıon sensör boyutu 1080p 30 kare/saniye, 720p de ise 60 kare/saniye video kayıt yapabilme
Önde  5 megapiksel 1080p video kayıt yapabilme, Çift renk flaş desteği
Hafıza 16 ve 32 GB
Harici Kart Okuyucu Var 128 GB Kadar Micro SD desteği
İşletim Sistemi Android 4.4.2 Sense 6.0 Arayüzü
Pil Kapasitesi 2600 Mah
Boyutlar Boy 146.4 mm, En 70,6 mm, Kalınlık 9,4 mm
Ağırlık 160 gram
Ekstra Özellikleri Çift kamera teknolojisi ile odaklama süresinin yok
olması. Blur efektinin resim sonrası eklenebilmesi

Yeni One’da Avrupa ve Amerika piyasası için bu konfügürasyon kullanılacakken; HTC Asya piyasası için daha agresif bir model yapılmak istenmiş ve bu modelde Galaxy S5’te olduğu gibi Snapdragon 800 MSM8974AC versiyonu kullanma yolunu seçmiş gibi görünüyor. Öncelikle sizlere Avrupa ve Amerika’da satışa sunulacak ve MSM8974AB versiyonunu kullanan telefonun Benchmark skorlarını verelim.

HTC M8 Benchmark 1 HTC M8 Benchmark 2 HTC M8 Benchmark 3 HTC M8 Benchmark 4

Asya pazarı için daha performanslı bir telefon yapmayı tercih eden HTC’nin bu kararını kişisel olarak anlayamasam da Snapdragon 800 MSM8974AC yongasını kullanan telefonun Benchmark skorları ise şu şekilde sıralanmakta.

HTC M8 AC Benchmark 1 HTC M8 AC Benchmark 2

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.