Yeni HTC One’ın En Net Görüntüleri Ortaya Çıktı

HTC’nin tanıtımını sayı günler kalan yeni nesil amiral gemisi Yeni One’ın farklı açılardan çekilmiş ve telefonun tasarım hatlarını net bir şekilde ortaya koyan yeni görselleri yayınlandı. China Mobil tarafından satışa sunulan LTE destekli model büyük abisi One Max ile yan yana görüntülenirken bu karşılaştırma telefonda sağlanan kasa büyüklüğünü de ortaya koyuyor. Açıkçası bu netlikte sızıntı fotoğraflarla da pek karşılaştığımız olmuyor. Hani tanıtım esnasında One Max ile karşılaştırma yapılmış desek yeridir.

teknik destek

Yeni HTC One’ın sızdırılan kılıflarından telefonun birçok renk seçeneği sunacağı görülmüştü. Bu renk seçeneklerinden biri olan gümüş renk seçeneğini geçtiğimiz yıl ki One modelinden de aşinayız. Yekpare alüminyum kasadan oluşacak Yeni One’da daha yuvarlatılmış tasarım hatları dikkatlerden kaçmıyor.

Telefonun üst bölümünde herhangi bir girişe yer verilmezken, kulaklık ve microUSB girişleri ise alt bölüme konumlandırılmış. Kenar kısımlarda ise ses butonları, microSD kart girişi ve SIM kart girişi yer almakta. Ön bölümde 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranın yanı sıra alt ve üst bölümlere yerleştirilen ve artık HTC ile özdeşleşen BoomSound stere hoparlörler dikkat çekiyor. Arka bölümde ise beklendiği üzere çift LED flaş ve çift kamera (5 Ultrapiksel) yer almakta.

Arayüze ilişkin sadece kilit ekranın göründüğü yeni nesil One’da yazılım tarafını Android 4.4.2 KitKat ve Sense 6.0 kullanıcı arayüzü oluşturacak. Sense kullanıcı arayüzünde radikal anlamda değişimler beklenmese de, BlinkFeed ana ekran uygulamasında önemli gelişmeler bekleniyor. Yine Android 4.4’le gelen bazı arayüz gelişmeleri de Sense 6.0’a uyarlanacak.

Qualcomm cephesinden 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdagon 801 işlemcisinin güç vereceği telefonda bellek tarafını 2GB RAM, 16GB depolama ve microSD kart desteği oluşturacak. Resmi tanıtım ise 25 Mart’ta gerçekleşecek.

gsmarena_001gsmarena_002gsmarena_003gsmarena_004gsmarena_005gsmarena_006gsmarena_007gsmarena_008gsmarena_009gsmarena_010gsmarena_011gsmarena_012

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir