Yeni HTC One’ın Google Play Versiyonu Duyuruldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl yaz döneminde başlayan Google Play sürümlü cihazlar furyası görünüşe bakılırsa 2014 yılında da devam edecek. Yeni nesil amiral gemisi HTC One M8’i saatler öncesinde resmen duyuran ve duyuru esnasında bir yandan da satış işlemini başlatan HTC, etkinlik esnasında Yeni One’ın Google Play sürümünü de duyurdu.

HTC One M8’in Google Play sürümü de tıpkı uluslararası modelde  olduğu gibi kısa süre içerisinde kullanıcılarla buluşacak. Google Play’de ön siparişe açılan telefon için belirlenen fiyat 699 dolar. Yeni One öncesi M7’nin fiyatında 100 dolar indirime giden Tayvanlı üretici, benzer bir indirimi HTC One M7’nin Google Play sürümüne de yansıtarak 599 dolar olan fiyatı 499 dolar seviyesine çekti.

HTC One M8 Google Play seçeneğinde donanımsal bir fark göze çarpmıyor. 5-inç Full HD Super LCD3 ekran, dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 2 GB LPDDR3 RAM, 16/32GB depolama, 128GB’ye kadar microSD kart desteği, Ultrapiksel çift kamera, 5MP ön kamera, 2.600mAh kapasiteli pil ve BoomSound stereo hoparlör telefonda öne çıkan özellikler olacak.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışacak telefonda Sense kullanıcı arayüzü ya da BlinkFeed uygulamasına ait herhangi bir detay yer almıyor. Bu sebeple yazılımsal birçok içerik Google Play seçeneğinde yer almayacak. Ancak Tayvanlı üretici çift kamera tarafındaki yazılım özelliklerini Google Play sürümüne dahil etmeyi ihmal etmeyerek, söz konusu cihazı satın alacakların çift kameranın nimetlerinden faydalanmasını sağlayacak.

HTC One M8 Google Play ülkemizde satışa sunulmayacak. Cihazı Amerika ya da Google Play cihaz satış işlemine erişilen ülkelerden ise temin etmek mümkün.

htc-one-m8-gpe-mockup

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir