Yeni HTC One’ın (HTC M8) 12 Dakikalık İnceleme Videosu Yayınlandı

blank

HTC‘nin 25 Mart’ta Londra ve New York’ta eş zamanlı düzenleyeceği etkinliklerde duyuracağı M8 kod adlı Yeni HTC One’a ait 12 dakikalık bir ön inceleme videosu YouTube kanalıyla yayınlandı. Söz konusu videoda zaman zaman HTC One ile kıyaslanan Yeni HTC One’ın tasarım anlamında abisinden aldığı mirası devam ettirdiğini ifade edebiliriz. Fırçalanmış metal kaplamadan oluşan Yeni One, selefine oranla daha yuvarlak kenar yapısına sahip.

teknik destek

Videoda BlinkFeed ana ekran uygulaması, müzik çalar, çoklu görev yöneticisi, kamera arayüzü, telefon genel arayüz ve cihazın yazılım bilgilerine göz atılıyor. HTC’nin çift kamerayla birlikte kamera arayüzünde ciddi bir değişim sunduğu görüyoruz. Kamera arayüzünde çift kamera çekimi, 360 derece panorama, kamera ve video çekimleri yer alıyor.

Yine telefonun arka bölümünde iki farklı kameranın yer aldığını görüyoruz. İkinci kameranın nasıl yeteneklere sahip olduğu videoda gösterilmiyor ancak MWC 2014’te Qualcomm ve Corephotonics firmalarının gerçekleştirdiği çift kameralı çekim gösteriminde Yeni HTC One’ın kamerasının da neler sunabileceği aşağı yukarı netleşmişti.

Gelişmiş görüntü işleme özelliğine sahip her iki kamera çekilen nesneden elde ettikleri iki farklı görüntüyü birleştirerek daha net görüntüler ortaya koyabilecek. Bunun yanı sıra ikinci kamera odak alanı dışında kalan bölgenin görüntü kalitesini artırma, çekilen görüntülerde daha fazla derinlik hissi, çekilen görselde arka planın değiştirilmesi,  3x dijital yakınlaştırmada 5 kat daha büyük olacak şekilde optik yakınlaştırma seviyesine ulaşılma ve bu sayede görüntü bulanıklığının engellenmesi ve son olarak düşük ışık çekimlerde daha net görüntülerin elde edilmesi HTC’nin Yeni One’da yer vereceği çift kameranın özellikleri olarak sıralanıyor.

Sanal butonlar, microSD kart girişi, Sense 6.0 kullanıcı arayüzü videoda dikkatimizi çeken diğer ayrıntılar oldu. Donanıma ait detaylar ise henüz netlik kazanmış değil.

ivOspWGlMdk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: engadget

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!