Yeni iMac 27″ Tanıtıldı!

blank

Apple, 16 Ekim organizasyonunda 27inçlik yeni iMac modeliyle takipçilerinin karşısına çıktı. 5120×2880 çözünülüklü Retina ekranlı iMac 14.7 milyon piksellik muhteşem bir görsel şölen yaşatıyor.

teknik destek

Yeni iMac’ı satın almak isteyenler Amerika fiyatıyla 2.499$’ı, Türkiye fiyatıyla 7.299TL’yi gözden çıkarmak zorunda, yani adeta küçük bir servet.(Kimilerimize göre hiç de küçük değil…)

Apple bu canavarın LED teknolojisi sayesinde önceki nesle göre %30 oranında güç tasarrufunda bulunduğunu iddia ediyor. Diğer göz önüne alınması gereken değer ise 2560×1440 çözünürlükle çalıştırıldığında piksel sayısı ikiye katlanarak inanılmaz keskinlikte bir görüntü sunabilmesi. iMac’in ekranı 4k ekranlara göre %67 daha fazla piksel barındıyor ve 4K video işleme yaparken hala kullanılabilecek bir ekran alanı sunuyor.

iMac-Retina-5k-display
Yeni iMac 27″ Tanıtıldı!

Pek iyi iMac bize 5k ekranın ötesinde neler mi veriyor? Gelin donanıma birlikte bakalım:

3.5GHz Intel i5 (4GHz i7 artırılabilir) işlemci

AMD Radeon R9 M290X grafik kartı (AMD Radeon R9 M295X takılabilir)

Thunderbolt 2 bağlantı noktası

1TB Fusion drive (3TB’a artırılabilir)

8GB RAM (32GB’a artırılabilir)

Tabii her donanım artırımı ek maliyet demek oluyor. Her ne kadar Türkiye’de henüz iMac’in donanım artırım fiyatları belirli olmasa da  önceki örnekler değerlendirildiğinde en yüksek özellikli donanımda 15.000 – 20.000TL civarlarında olacağını tahmin ediyorum.

iMac-retina-display
Yeni iMac 27 özellikleri
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!