Yeni iPadlerin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın geçtiğimiz Eylül ayında iPhone tanıtımından sonra yeni iPadlerin ne zaman tanıtacağı merak ediliyordu. Son bir kaç senedir yeni tablet modellerini Ekim ayında tanıtan firmanın yeni iPad Air ve iPad Mini‘nin tanıtımı için 16 Ekim tarihi işaret ediliyor. Re/Code sitesinin yaptığı tahmine göre 16 Ekimde hem tabletler hem de Mac OS X  Yosemite hakkında etkinlik düzenlenecek. Re/Code sitesi daha önce diğer markaların etkinlik tarihlerini doğru  bilerek ünlenmişti.

Andronova

9to5Mac sitesi, tanıtım etkinliğinin Apple’ın kampüsünde yapılacağını açıkladı. Buna göre tanıtım etkinliği, geçen ay yapılan iPhone etkinliği kadar büyük olmayacaktır. Daha küçük bir davetli listesi ve daha az basın katılımı bekleniyor. Daha ince ve daha hafif tasarımla gelmesi beklenen yeni tabletlerde Apple A8X işlemci ve parmak izi olmasına kesin gözüyle bakılırken, uzun zamandır söylenti halinde olan iPad Pro‘nun da tanıtılması olası. 12.9 inç büyüklüğünde olması beklenen yeni tabletin daha profesyonel kullanıcıları hitap etmesi bekleniyor. Samsung Galaxy Tab Pro (12.2 inç) ve Microsoft Surface Pro 3 (12 inç) ile rekabet etmesi beklenen iPad Pro’nun tasarımı, donanımı ve fiyatı merak konusu. Apple’ın stylus kalemlere olan karşıtlığı bilinse de, bu sene büyük ekranlı iPhone’dan sonra kalem destekli bir iPad satışa sunmaları da sürpriz olmayacaktır.

Etkinlikte tanıtılacak diğer ürün ise, Haziran ayında ilk gösterimi yapılan Mac OS X Yosemite olacak. Yeni iMac ve Mac Mini ile beraber sunulması beklenen OS X Yosemite; icihazlar arasında entegrasyonu en üst seviyeye taşıyor. Mac kullanıcılarının telefon görüşmesi ya da mesaj atmak gibi etkinlikleri, bilgisayar üzerinden yapmalarına izin veren Yosemite, böylece Apple’ın cihazlar arası uçtan uca entegrasyon ve kontrolü destekliyor. Apple Pay desteklemesi de beklenen OS X Yosemite etkinlikten sonra indirmeye açılacak. Yeni iPadler hakkında ne düşünüyorsunuz?

OS-X-Yosemite

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın