Yeni iPhone’lar, Apple’ın Yılbaşı Çeyreği Satışlarında %28’lik Bir Zıplama Yaratabilir!

Andronova

Apple‘ın iPhone 5s ve iPhone 5c satışları bugün yeni başlıyor olabilir; fakat şimdiden bu telefonların satışları nasıl arttıracağına dair bir bakış atmış durumdayız. Wall Street’ten bir analistin konu hakkındaki sözleri şöyle: “Geçen hafta içinde gerçekleşen ön siparişlere bakarsak, Apple’ın 4. çeyrek satışlarının %28’e varan oranda artacağını söyleyebiliriz.”

Bir Morgan Stanley analistinin dün müşterilerine ilettiği nota göre, bu iki yeni telefon 4. çeyrekteki iPhone satışlarını, geçen yılın aynı çeyrekteki 26.9 milyon adetlik satışından yükselterek 34.5 milyon adete kadar çıkartacak.Fortune’dan Philip Elmer-DeWitt’in yazdığına göre, “Bu herkesin üzerinde anlaştığı 31 milyon adetlik öngörülen satış sayısına göre %11 daha iyi.”

apple-morgan_stanley_iphone

Katy Huberty’nin AlphaWise Akıllı Telefon Takipçisi, 10 Eylül’de gerçekleşen iPhone duyuru etkinliği ve 13 Eylül’de başlayan ön siparişler gibi durumları da içeren 15 Eylül’e kadar süren bir periyot içerisinde tüm dünyadaki internet aramalarını süzgeçten geçirerek, yukarıda gördüğünüz çizelgeyi ortaya çıkarttı. Bu tablodaki veriler, telefonun ilk olarak satışa çıkacağı ülkelerden ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Çin ve Japonya’yı içeriyor.

Kaynak: iDownload Blog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir