Yeni iWatch Konsepti Dairesel Ekrana İşaret Ediyor

Yeni iWatch Konsepti Dairesel Ekrana İşaret Ediyor

Apple CEO’su Tim Cook’ın 2014 yılında “hiç girmediğimiz sektörlere girmek arzusundayız” söylemi üzerinden aylar geçti ama henüz böyle bir atılımı kendilerinden görebilmiş değiliz. Bu söylemde öne çıkan ürünler ise iWatch, iPad Air Pro (Galaxy Note Pro’ya rakip) ve 4K çözünürlüğünde iTV.

teknik destek

iTV konusunda sektörde farklı yaklaşımlar bulunsa da ben Apple’ın özellikle tasarımcılar ve Mac Pro kullanıcıları için bir monitör hazırlayacağı kanısını taşıyorum. Apple’ın panel üretmeden televizyon işine gireceğini kesinlikle düşünmüyorum. Apple 4K 55 inç iTV’yi yaparsa özellikle Kore’li rakipleri karşısında pek başarı şansı olmayacak ve düşük satış rakamları yüzünden iTV projesinin  iPhone 5C’nin durumuna düşeceğini öngörmekteyim.

Bununla birlikte 6 milyon satış rakamı beklenen iWatch’ın yeni bir tasarımı ortaya çıktı. Bu tasarımda da yuvarlak ekran kullanılmış ve çelik örgü kordonu ile iWatch oldukça şık durmuş. iWatch’ın yuvarlak ekran olacağını kesinlikle düşünmesemde son dönemde yapılan tüm tasarımların yuvarlak olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Acaba Apple bizi yuvarlak ekrana mı alıştırmaya çalışıyor?

Yuvarlak ekran tasarım olarak güzel görünsede çözünürlük anlamında büyük sorunlara sebep olacaktır. iPhone 6 ile birlikte kullanılacak AutoLayout uygulaması düşük çözünürlüklü ekranlar için olan programları iPhone 6’nın Full HD yada HD ekranına optimize edecek ama yuvarlak ekran bambaşka bir iş ve hiç bir yazılım bu programalrı yuvarlak ekrana port edemez. Bundan dolayıda Apple’ın dairesel tasarımlı bir ekran kullanması pek mümkün görünmüyor. Daha önce paylaştığımız dairesel tasarımlı ekrana sahip olan iWatch konseptine buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki videoda da yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!