Yeni Nesil Nexus 10’un Basın Görseli Ortaya Çıktı!

Andronova

Kısa süre içerisinde Android 4.4’ün resmi tanıtımını gerçekleştirecek olan Google, en güncel Android sürümüne ilk olarak Nexus 5 ve yeni nesil Nexus 10 tabletinde yer vermesi bekleniyor. Etkinliğe sayılı günler kalırken ilk defa 2014 model Nexus 10’a ait bir görüntü elde edildi.

Basın görseli olarak değerlendirilen görüntüde tablet ekranında yer alan duvar kağıdı daha önceki Nexus 5 sızıntılarında defalarca karşımıza çıkarken, tabletin bir önceki nesil Nexus 10’dan daha şık ve keskin hatlara sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bir önceki nesil Nexus 10’da kalın bir ekran çerçevesi kullanan Google, tablette oval bir tasarıma yer vermişti.

Asus tarafından geliştirildiği bildirilen yeni nesil Nexus 10 ise tasarımı ile daha önceki olumsuzlukları gideriyor. 10-inç boyutunda olan ve 2.560 x 1600p çözünürlüklü LCD erkanın yer verileceği tablet, kısa süre önce resmi tanıtımları gerçekleşen iPad Air ve Lumia 2520 karşısında bütçe dostu fiyatı ile rekabet etmeye çalışacak.

10ten

Bir önceki Nexus 10’da çift çekirdekli Exynos işlemci tercihini kullanan Google’ın güncel modelde ise Snapdragon 800 ya da Transformer Pad Infinity modelinde yer alan Tegra 4 işlemcisinden birini kullanması bekleniyor.

Tablete ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir