Yeni Nesil Nexus 7, Qualcomm 600 İşlemciyle Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın geçtiğimiz yıl Android 4.1 Jelly Bean ile duyurusunu gerçekleştirdiği Asus yapımı Nexus 7 tabletini yenileyeceği uzun süredir gündemi meşgul eden bir gelişme. Dönem dönem tablete dair bazı sızıntılar ortaya çıkıyor olsa da, bugüne dek tabletin tasarımı hakkında herhangi bir ipucu sunulmuş değildi.

teknik destek

Birkaç gün önce FCC onayı olan Asus K009 kod numaralı yeni nesil Nexus 7, Bluetooth SIG’de küçük bir fotoğrafta yer aldı. Tasarıma dair net ifadeler kullanamasak da, ön kamera ve klasik olarak dikdörtgen bir tasarım bizleri bekliyor. Genel itibariyle birinci nesil Nexus 7 ile benzer bir tasarım sergilediği düşünülen cihazda en dikkat çeken yenilik teknik özellikler noktasında karşımıza çıkıyor.

Şu ana dek ortaya çıkan birçok belge ve raporda Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisine sahip olacağı bildirilen tabletin, daha yeni bir mimariye sahip ve daha güçlü bir işlemi olan Snapdragon 600 işlemcisine ev sahipliği yapacağı bildiriliyor. İşlemcisini frekans hızına dair detay verilmemiş olsa da, ikinci nesil Nexus 7 söz konusu işlemci ile en güçlü tabletlerden biri olarak karşımıza çıkacak.

Android 4.3, 1920 x 1200p çözünürlüklü IPS ekran, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 8/16GB dahili depolama birimi, 5MP çözünürlüklü arka kamera, 4G LTE desteği, Bluetooth 4.0, NFC ve 4.000mAh kapasiteli batarya tablet için ön görülen diğer teknik detaylar arasında yer alıyor. Temmuz ayında satışa sunulması beklenin tabletin resmi tanıtımının ise haziran ayında yapılacağı konuşuluyor.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir