Yeni Nesil Nexus 7; Qualcomm İşlemci ve WUXGA Çözünürlüklü Ekran ile Google I/O Etkinliğinde Resmiyet Kazanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Android 4.1 Jelly Bean’i Nexus 7 ile duyuran Google, devam eden süreçte işletim sistemine birçok yenilik kazandırmış ve Android 4.2 Jelly Bean’i Nexus 4 ile kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek Google I/O etkinliğinin yenilikleri arasında yine yeni bir Android sürümü yer bulacak. Uzun süre gündemde Android 5.0’ın ismi zikredilmiş fakat son gelen değerlendirmelerde Google’ın Android 5.0’ı yılın üçüncü çeyreğine ertelediği bildirilmişti.

teknik destek

Son dönemde Google kaynaklı bazı sitelerin sunucu günlüklerinde Andorid 4.3’e rastlanırken, yeni sürüm için 15-17 Mayıs tarihi ön görülüyor. Minör yeniliklerin beklendiği yeni sürüm, geçtiğimiz yıl olduğu gibi ilk olarak Nexus 7’de yer alacak. Endüstri kaynaklarına göre Google 6-7 milyon civarında satış gerçekleştiren tabletinde ciddi manada gelişmeler sağlayacak.

KGI Menkul analisti Ming-Chi Kuo, Google I/O etkinliğine sayılı günler kala yeni nesil Nexus 7’nin sahip olacağı teknik özellikleri bir araştırma notu ile duyurdu. Tablette ekran boyutu korunurken, çözünürlük 1920 x 1200p seviyesine çıkarılıyor. Nexus 7’de Tegra 3 birimine yer veren Google, yeni nesil Nexus 7’de ise Qualcomm’un 4 çekirdekli S4 Pro platformuna yer verecek. İşlemci ile birlikte gelen grafik biriminin Adreno 320 olduğu hatırlatalım.

İlk tablette arka kameraya yer vermeyen Google, yeni nesil tabletinde ise 5MP çözünürlüklü bir kameraya yer vermiş. HD kayıt olanağı sunan ön kamera, NFC, 4.000mAh batarya ve Android 4.3 Jelly Bean ise dikkat çeken diğer detaylar arasında.

Depolama noktasında herhangi bir bilgi aktarılmış değil ancak daha önce olduğu gibi 8/16/32GB seçenekleri kullanıcılara sunulacak. Analist Ming-Chi Kuo’nun tablet için ön gördüğü fiyat ise 199 dolar. Söz konusu fiyat tabletin 8GB’lık versiyonu için olabilir.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir