HTC Yeni Nesil Nexus 9’da Büyük Bir Sürpriz Yapmaya Hazırlanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nvidia her ne kadar mobil CPU üretiminden çekileceğini açıklasa da firmanın bundan öncede bu şekildeki açıklamalarına şahit olmuştuk ama hiç biri doğru çıkmamıştı. Tegra 3 konusunda yaşadığı sorunlar, Tegra 4 ile devam etmişti bu sorunlardan kurtulmak isteyen Nvidia ise yeni nesil K1 adını verdiği CPU’larını geçtiğimiz yıl tanıtmış ve sektörü kendine hayran bırakmıştı.

Bu mobil! işlemcilerin mobil telefonlarda kullanılması ise 5 Watt güç tüketimi yüzünden neredeyse imkansız bir durumdu. Nvidia’da bu işlemcilerin araçlarda ve tabletlere kullanılabileceğinin altını çizmek durumunda kalmıştı. HTC ve Google yeni Nexus projesi için kolları sıvamışken Nexus 9 adında yeni bir tabletin varlığı ve özelliklerinin ortaya çıktığı duyuruldu.

Buna göre HTC’nin üreteceği Nexus 9’da Nvidia’nın performans canavarı işlemcisi 64 bit K1 kullanılacağı ortaya çıktı. Yayınlanan görsele göre Nexus 9’un diğer teknik özellikleri ise şu şekilde olacak.

nexus-8-volantis-leak

2048 x 1440 inç ekran 4:3 oranında 2K çözünürlüğe denk gelmese de ekran çözünürlüğünün oldukça tatminkar olduğunu görmekteyiz. İşlemci içinse söylenecek her şeyi zaten söyledik. Ram konusunda ise 3GB sistem belleğinin özellkle bu yılın 2. yarısından sonra standartlaşacağına şahit olacağız. Bundan dolayı RAM konusunda HTC’den biraz daha agresif olmasını bekleyebilirdik.

Bu Nexus tabletin iPad Air 2 karşısındaki şansını ise fiyat politikaları belirleyecektir.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!