Yeni Nesil Oppo, Qualcomm 800 İşlemcisine ve 8MP Ön Kameraya sahip olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Oppo hala küresel sektörde bir cep telefonu markası olmayabilir, ancak son zamanlarda olağanüstü çalışmalar sergileyerek dünya genelinde bir popülerite sağlamış durumda. Şirketin mevcut amiral gemisi Oppo Find 5, şu sıralar Galaxy S4 ve HTC One kadar etkileyici olmasa da, 450 dolarlık fiyatı ile yine de önemli bir rakip olarak gösterilebilir.

teknik destek

12 farklı üretim sürecinden geçen yekpare kasa, 4 çekirdekli Qualcomm işlemci, Adreno 320 GPU, 2GB RAM, 5-inç büyüklüğünde ve inç başına 441 ppi değer sunan Full HD çözünürlüklü ekran, 13MP kamera, HDR video desteği, Dirac HD ses teknolojisi ve 2.500 mAh kapasiteli batarya Oppo Find 5’in öne çıkan teknik özellikleri arasında yer alıyor.

Çin kaynaklı haberlere göre Oppo halihazırdaki amiral gemisinde daha kapsamlı detayları karşımıza çıkaracak. En önemli yeniliklerin başında daha güçlü bir işlemcinin yer bulacak olması geliyor. Oppo, Find 6 adını vereceği telefonunda 4 çekirdekli Krait 400 mimarisine sahip Qualcomm 800 işlemcisine yer bulacak. Grafik biriminde ise Adreno 330 yer alıyor. Telefonda için iddia edilen bir diğer önemli detay ise 8MP çözünürlüklü ön kamera.

Eylül ayı içerisinde resmiyet kazanması beklenen telefonda yine 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, NFC desteği, 13MP çözünürlüklü arka kamera, 2GB RAM ve HDR video çekim desteği yer alacak. Yeni nesil telefonda çıkarılabilir pil ve microSD kart desteği iddiaları da yok değil.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın