Yeni Nexus 7 Resmiyet Kazandı! İşte Detaylar

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Lansmanı Google I/O etkinliğinde beklenen ancak Android 4.3 tarafında yaşanan gecikmeler sebebiyle birkaç ay gecikme yaşayan Yeni Nexus 7 beraberinde Android 4.3’ü getirerek resmiyet kazandı.

teknik destek

Tablet için Asus ile kurulan ortaklığı devam ettiren Google, yeni nesil tablet modelinde 7-inç ekran boyutunu korurken, ekran çözünürlüğünde ciddi manada iyileştirmeler sağladı. 1920 x 1200p çözünürlüklü panel ile kendi segmentinde en iddialı ekranı bizlere sunan Yeni Nexus 7, inç başına 320ppi yoğunluk ile Nexus 10’dan daha yüksek bir değer sunuyor. Söz konusu ekran aynı zamanda %30 daha geniş renk gamı sunuyor.

Google, ekranın yanı sıra işlemci tarafında da ciddi manada iyileştirmeler sağlarken, yeni nesil tabletinde Nexus 4 donanımına yer verdi. 1.5GHz frekans hızında çalışan Krait mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisinin yanı sıra Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM tabletin güç birimini oluşturuyor. Google bahsi geçen işlemci ile bir önceki nesil Nexus 7’ye güç veren Tegra 3 üzerine önemli bir güncelleme sağlamış oldu.

Google, yeni nesil tabletin 16GB’lık Wi-Fi modelini 230 dolardan satışa sunarken, tabletin bir önceki nesil modeline nazaran 30 dolarlık bir artış sağladığı görlüyor. Google bu fiyat artışından daha fazlasını teknik özellikler noktasında kullanıcıya sunarken, bu özelliklerin bir diğeri de tablete konumlandırılan arka kamera oldu.

Yeni Nexus 7’de 5MP çözünürlüklü bir arka kamera yer alıyor ve bu kamera Full HD çözünürlükte video kaydına olanak sağlıyor. Ön kamera ise 1.2MP çözünürlükte. İkinci nesil Nexus 7 birçok teknik özellik noktasında güncellenirken, Google’ın kullanıcılara sunduğu 3.950mAh kapasiteli pil ise bir önceki nesil Nexus 7’nin gerisinde kalıyor. Burada enerji verimliliği noktasında Tegra 3’e nazaran daha iyi bir performans sunan Snapdragon S Pro işlemcisinin kullanılması daha uzun pil sürelerinde etkin rol oynayacaktır. Lansmanda bahsedildiği üzere tablet söz konusu pil kapasitesi ile 9 saat HD video oynatabiliyor ve 10 saat web gezintisi ya da e-okuma olanağı sunuyor.

3G, 4G LTE, Wi-Fi, NFC çipi, kablosuz şarj özelliği, Bluetooth 4.0 LE, Slimport (Full HD çözünürlüğe kadar video çıkışı sağlanabilecek) ve Gorilla Glass ikinci nesil Nexus 7’de karşımıza çıkan diğer teknik özellikler.

Son olarak fiyatlandırmaya değinecek olursak; 16GB’lık Wi-Fi modeli 230 dolar, 32GB’lık Wi-Fi modeli 270 dolar ve 32GB’lık 4G LTE modeli ise 350 dolardan satışa sunulacak. İlk olarak Play Store’da satışa sunulacak modelin önümüzdeki haftalarda ise seçkin pazarlarda kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yeni Nexus 7’nin ülkemizdeki satışının ise son çeyrekte başlaması bekleniyor

5LysTmwDan8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!