Yeni Nexus 7’ye Dair Tüm Detaylar Netlik Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

İlk tablet tecrübesinden tercihini Asus’tan yana kullanan Google, Tayvanlı üretici ile olan ortaklığını Yeni Nexus 7 ile bir adım daha ileri taşıdı. İlerleyen saatlerinden gerçekleşecek etkinlikte Android takım lideri Sundar Pichai önderliğinde basın karşısına çıkan Yeni Nexus 7 aynı zamanda resmi anlamda Android 4.3’e ev sahipliği yapan ilk cihaz olacak.

Tabletin tanıtılmasına kısa bir süre kalmasına rağmen Best Buy, tablet için hazırladığı sayfade ön sipariş sürecini başlatırken, tablete dair tüm detaylara da açıklık getirdi. Bir önceki nesil de olduğu ekran boyutunu 7-inç seviyesinde tutan Google, ekran çözünürlüğünü ise Full HD seviyesine çıkardı.

1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemci birimi, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM tabletin güç birimini oluştururken, tabletteki bir diğer önemli gelişme ise arka kamera noktasında karşımıza çıkıyor.

Nexus 7’de arka kameraya yer vermeyen Google, halefinde ise 5MP çözünürlüklü bir kamera konumlandırarak tabletteki önemli bir eksikliği giderdi. Ön kamera ise 1.2MP çözünürlükte.7.6mm kalınlık, 317.5 gram ağırlık, Bluetooth 4.0 LE, WiFi 802.11 a / b / g / n ve 16/32GB depolama seçenekleri Yeni Nexus 7’nin sunduğu diğer teknik özellikler.

Best Buy sitesinde tabletin 16GB’lık versiyonu için 230 dolar, 32GB’lık seçenek içinse 270 dolarlık bir fiyat öngörülmüş. Söz konusu fiyatların Play Store için de geçerli olması bekleniyor.

PO2ZsvwRMuY” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir