Yeni Nexus, LG G2 ile Aynı Kamera Özelliklerine Sahip Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir süre önce FCC onayından geçen Yeni Nexus (Nexus 5) arkasında birçok detayı da bıraktı. Telefona ait kimi bileşenlerin yanında teknik özelliklerin bir bölümü de gün yüzüne çıkmıştı.

Google ile ilk ortaklık tecrübesi olan Nexus 4’ü oluştururken Optimus G modelini temel alan LG’nin, Güney Kore’den gelen raporlara göre Nexus 5’te de G2’nin tasarım ve donanım özelliklerinden faydalanacak. Ortaya çıkan sızıntılar da bunu net bir şekilde ortaya koymaktadır.

FCC onayının alındığı süreçte Nexus 5’te kullanılacağı ileri sürülen kamera modülünün LG G2’de kullanılan modülle benzerlik gösterdiği belgelendi. Bu gelişme her ne kadar Nexus 5 “Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisine” sahip olacak tezini doğrulasa da, her iki kameranın aynı özellikte olduğunu garanti etmez.

Nexus akıllı telefonlar kamera arayüzü ve çekim kalitesi noktasında kullanıcılar tarafından her zaman eleştirilmiştir. Ancak Nexus 5’te yer alacağı bildirilen optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamera bu geleneği yıkarak, Nexus telefonları kamera tarafında da iddialı bir konuma yükseltebilir.

Alt bölümde yer alan videoda LG G2’nin kamera yeteneklerini sıralayan videoya göz atabilirsiniz.

7DEyuapmRCs” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidAuthority

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!