Yeni Nexus Tabletleri HTC Yapacak!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google’ın Nexus projesi ilk başlarda “ucuz” bir Android telefon üretme fikrinden ibaretti; fakat daha sonraları bu proje Samsung ile birlikte “performanslı” cihazlar üretme noktasına geçti. Bunun doğrulupu yada yanlışlığını sorgulamak doğru olmayacaktır ama Google Nexus projesinde biraz şirazesini şaşırdı diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Googleın 2015 yılından itibaren Nexus projesine artık destek sağlamayacağı konuşulmaya başlanmıştı. Bu haberlerin doğru olmadığı yönünde Google resmi bir açıklama yapmamasına rağmen şirkete yakın kaynaklar Nexus projesinin devbam edeceği yönünde telkinde bulundular.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Nexus tabletler; hem performans hemde kaliteyi bir arada sunan cihazlar olarak anılmıştır her zaman. Asus’un yaptığı Nexus 7 tabletler 250 dolar fiyat etiketiyle muadili iPad Mini’den bir çok anlamda daha fazlasını daha, çok daha ucuza bizlere sunmakta. Burada tercih tamamen kullanıcılara ait ama son dönemin olmazsa olmazı küçük boyutta tabletler kategorisinde Google’ın eli çok güçlü.

Nexus 7 iPad Mini

Google yeni Nexus projesinde HTC’yi tercih edeceği ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. 7,9 inç olan iPad Mini’den geri kalmak istemeyen Google HTC ile 8 inç boyutunda yeni nesil bir Nexus tablet yapmak için kolları sıvamışa benziyor. 25 – 26 Haziran tarihlerinde Google’ın düzenleyeceği Geliştiriciler Konferansında Android’in yeni sürümü ile birlikte bu tabletinde duyurulacağı bildiriliyor.

Küçük boyutlu tabletler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: phonearena

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir