Yeni Nexus Telefon LG Tarafından Üretilmeyecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nexus 4 ve Nexus 5’in yapımını üstlenerek önemli bir işin altından alnının akıyla çıkan LG, oluşturduğu cihazlarla Nexus’un kamuoyunda önemli bir marka olmasını sağladı. Sonbahar dönemi yaklaştıkça yeni Nexus telefon ve bir sonraki Android sürümü hakkında dedikodular başlardı ancak bu defa  şirket tarafından yapılan resmi bir açıklamayla karşı karşıyayız.

LG’nin uluslararası iletişim direktörü Ken Hong, Hollandalı bir yayın kuruluşuna verdiği demecinde bir sonraki Nexus telefonun (Nexus 6) kendileri tarafından üretilmeyeceğini açıkladı. Hong, şu ana kadar Google‘ın yeni Nexus telefon için kendileriyle iletişime geçmediğini belirtirken, bu süreçten sonra Nexus 6’nın kendileri tarafından üretileceği ihtimalini de değerlendirmediklerini belirtti.

LG tarafında yapılan bu açıklama sonrası gözler HTC‘ye çevrildi. Google kayıtlarında Nexus 8 tableti HTC’nin üreteceği ortaya çıkmış ve yeni Nexus telefon için de oklar Tayvanlı üreticiye çevrilmiş durumda.

Her ne kadar HTC’nin ismi ön plana çıkarılsa da, Google’ın bu yıl Nexus telefon üretmeyeceği, bunun yerine Android Silver projesini başlatacağı yönünde ciddi iddialar ortaya atılıyor. Google’ın  Android Silver projesiyle Android ekosisteminde yer alan birçok üreticiden stok Android’e yakın bir kullanım deneyimine yakın telefonlar oluşturacağı iddia ediliyor. Açıkçası Android Silver projesinin de tam olarak nasıl işleyeceği şu an için bilinmiyor.

Takılabilir teknolojik cihazlar için tasarlanan Android Wear işletim sistemi, Android TV, Google uygulamalarında yer alacak yenilikler, Android işletim sistemine dair yeni bilgiler ve tabi ki Android Silver projesi hakkında daha fazla detayın Google I/O etkinliğinde resmi olarak ya da kuliste dillendirilmesi bekleniyor.

kaynak: gsmarena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!