Yeni One’ın Detaylı Özellikleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Tanıtımına sayılı günler kalan HTC’nin yeni nesil One modeline ilişkin bazı önemli bilgiler daha ortaya çıktı. Tanıtım videoları ve sızdırılan görsellerden telefonun tasarım hatları artık kesinlik kazanırken, bu sızdırmalar esnasında bazı teknik özellikler de gün yüzüne çıktı.

Şu ana kadar HTC M8 olarak bildiğimiz ve Yeni One olarak isimlendirilecek yeni nesil akıllı telefonun sızdırılan satış rehberi batarya, pil, depolama ve kamera gibi önemli detayları da ortaya çıkardı. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD3 ekranla donatılan telefonun güç birimini 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi oluşturacak.

Depolama tarafına göz attığımızda ise; dahili alan 16GB olarak karşımıza çıkıyor. 16GB’lik alanda kullanıcıya 10GB’lik bir alan bırakılırken, 128GB microSD kart desteğiyle Tayvanlı üretici hafıza kartı desteğine uzun bir aradan sonra geri dönüyor. Yeni One’ın 32GB’lik seçeneğinin de satışa sunulması bekleniyor. Android 4.4 KitKat ve Sense 6.0’ın yazılım tarafını oluşturduğu telefonda radyoya ise yer verilmiyor.

iPhone 5, 5C, 5S ve Moto X’te olduğu gibi nano SIM kart girişine sahip olacak üst sınıf akıllı telefonda 2.600mAh kapasiteli bir pile yer verilecek. Yeni One’ın doğrudan rakipleri olan Xperia Z2 ve Galaxy S5’te hatta geçtiğimiz yıl tanıtılan üst sınıf telefonların bir çoğundan daha düşük kapasiteli bir pil kullanılacak olması, telefonu henüz tanıtılmadan eleştirilerin hedefine koyacaktır. Galaxy S5’te yer verilen 2.800mAh kapasiteli pil bile bugün eleştirilerin hedefinde. 9.35mm kalınlığa sahip olacak telefon 160 gram ağırlıkla selefine (143 gram)oranla bir miktar daha ağır olacak.

Merak edilen kamera özelliklerine göz atacak olursak; ön kamerada 5MP çözünürlüklü bir kamera bizleri karşılayacak. Arka çift kameranın çözünürlüklü değeri belirtilmemiş, ancak ana kameranın 1/3.0 ” sensör boyutu, f/2.0 diyafram aralığı ve 2uM piksel boyutu dikkate alındığında çözünürlüğün 4Ultrapiksel olma ihtimalini güçlü kılıyor. MWC 2014’te yapılan çift kamera testinde ise 5MP çözünürlüklü kameralar karşımıza çıkmıştı.  4K video kaydından yoksun olacak kameranın bir önceki nesil Ultrapiksel kameraya kıyasla ciddi manada geliştirilmesi bekleniyor. One kullanıcıları geçtiğimiz yıl kamera noktasında ciddi sorunlarla karşılaşmış ve HTC de birçok güncelleme yayınlamasına rağmen bazı sorunların üstesinden gelemedi.

25 Mart’ta Londra ve New York’ta eş zamanlı düzenlenecek etkinlikler kapsamında tanıtılacak Yeni One ilişkin bir sürprizin yaşanması artık beklenmiyor.

kaynak: gsmarena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!