Yeni Quick Charge 3.0 Teknolojisi Bataryanın %80’ini 30 Dakikada Şarj Ediyor!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Gündelik hayatımızın önemli bir parçası haline gelen akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkan enerji sorunu, beraberinde batarya ömrü problemiyle kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor.

Sponsorlu reklam

Üreticiler bataryalar üzerinde ufak tefek geliştirmeler yapmanın dışında, henüz batarya ömrü konusunda dişe dokunur bir teknoloji üretemezken, buna karşılık kullanıcılara hızlı şarj yöntemleri sunulmaya başlandı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu alanda liderler arasında yer alan Qualcomm‘un Quick Charge teknolojisi, şimdi Snapdragon 820 çiptesinde de bulunacak yeni Quick Charge 3.0 ile telefonun bataryasının %80‘ini sadece 30 dakikada şarj edecek.

Sponsorlu reklam

quick-charge-3-uyumlu-islemciler

USB Type-C girişine de hazır olan yeni Quick Charge 3.0 teknolojisi, Qualcomm’un Snapdragon 820, 620, 618 ve 430 çipsetlerinde yer alacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Teknoloji firmalarının hızlı şarj üzerinde çalışmaları elbette güzel bir gelişme, ancak batarya konusunda da devrimlerin yapılması, biz çoğunluğun esas istediği şey olsa gerek.

Quick Charge 3.0’ın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

v0Rhu2YGxeQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak