Yeni Rapor, Galaxy S5’te Plastik Kasa Anlayışının Devam Edeceğini Gösteriyor!

blank

Eğer Galaxy S5’e ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyorsanız son dönemde ortaya çıkan gelişmelerin büyük bölümü telefonda metal bir kasa kullanılacağını bildiriyordu.  Amiral gemisi modelde plastik bir kasa kullanımı son dönemde birçok kullanıcı tarafından eleştirilirken, metal kasa kullanımına ilişkin yaşanan gelişmeler Samsung hayranlarını bir hayli sevindirmişti.

GalaxyS5Info sitesinin Samsung kaynaklarından elde ettiği yeni bilgiler ise Galaxy S5’te metal kasa kullanımı yerine polikarbonat (plastik) malzeme anlayışının devam edeceğini gösteriyor.

Galaxy S5’te metal kasa kullanılacağına ilişkin habaler Samsung ve Tayvan tedarikçi Catcher (iPad’ler, MacBook ve HTC One modelleri için metal malzeme sağlayan şirket) arasında yapılan anlaşmanın detaylarının ortaya çıkmasıyla başladı. Anlaşma gereği metal kasa kullanımı yılın ikinci çeyreğinden itibaren başlayacak. Sitenin Samsung kaynaklarından elde ettiği özel bilgilere göre metal kasa kullanımı Galaxy S5 ile başlamayacak. Metal kasa bunun yerine bir süre önce rivayetleri başlayan Galaxy F serisi ile başlayacak. Galaxy F serisi 2014’ün ikinci çeyreğinden itibaren tanıtılacak ve Samsung’un en özel serisini oluşturacak.

Alınan bilgilere göre Galaxy S5, tıpkı Galaxy Note 3 ve kavisli ekrana sahip ilk telefon olan Galaxy Round modelinde olduğu gibi deri görünümü sunan plastik malzemeyle donatılacak. Telefonda kullanılan sahte deri ayrıca pembe, sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri sunacak.

Galaxy S5’te metal ya da plastik kasa kullanımı kullanıcıların telefona olan ilgisini ne yönde etkiler bilinmez ancak pil tarafında kayda değer bir gelişme sağlanması (en az 3.000mAh), TouchWiz kullanıcı arayüzünün sistemi daha az yoran bir hale getirilmesi (Sense 5 gibi), yazılımsal ancak stabil çalışan uygulamalara yer verilmesi, ekran ve kamera iyileştirmeleri ile daha özgün bir tasarım, Galaxy S5 satışlarını Galaxy S III’ün elde ettiği rekor sayıya rahatlıkla ulaştıracaktır.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!