Yeni Rapora Göre, Retina Ekranlı iPad mini, iPad 5'le Beraber Çıkmayabilir!

Yeni Rapora Göre, Retina Ekranlı iPad mini, iPad 5'le Beraber Çıkmayabilir!
müşteri hizmetleri

Ortaya çıkan yeni bir raporun söylediğine göre, Apple yeni nesil iPad 5'le birlikte  Retine ekranlı yeni bir iPad mini çıkartmayı planlamıyor. Raporun bu iddiayı dayandırdığı noktaysa, tedarik zincirinde bu konuya dair hiçbir kanıtın bulunmaması. Bu iddiayı ortaya süren araştırma firması IHS iSuppli'ye göre, iPad 5 beklenen Ekim çıkışına yetişecek gibi görünürken, Retina mini'nin üretim miktarları ancak bir 2014 çıkışına işaret ediyor. IHS iSuppli'nin Tablet ve Monitör Araştırma Direktörü Rhoda Alexander'ın CNET'e konuyla ilgili söyledikleri şöyle:

"Apple'ın iPad 5'i, Ekim çıkışına yetişecek gibi gözükürken, aynı şeyi mini'nin Retina versiyonu için söyleyemiyoruz. Retina mini'yle ilgili olarak, bu çıkış süreci için emin olamıyoruz. Üretim miktarlarına göz attığımızda, sayıların bir 2014 1. çeyrek çıkışı için çok daha uygun olduğunu görüyoruz. Tabii bahsettiğimiz konu Apple olduğunda, kimse asla tam olarak emin olamıyor. Apple Retina mini'yi iPad 5'le beraber duyurabilir; fakat farklı zamanda satışa çıkartabilir."
Şimdiye kadar Retina'lı iPad mini'yle ilgili olarak hep birbiriyle çatışan söylentiler ortaya çıkmış durumda. İlk başlarda çıkan raporlar bu tabletin bu sene içine yetişmeyeceğini belirtirken, son zamandaki iddialar yetişeceğini söylüyor. İşte piyasada oldukça saygı gören Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun konuyla ilgili Eylül ayı içerisinde verdiği notu:
"Artık iPad mini 2'nin 2013'ün sonunda çıkartılmaktan vazgeçildiğine inanıyoruz. Diğer tüm markaların önümüzdeki 3-6 ay içerisinde yüksek çözünürlüklü 7-8 inçlik tabletler çıkarmaya hazırlandığını düşünürsek, iPad mini 2'nin 2014 yılına kalması durumunda piyasadaki avantajını kaybedeceğini söyleyebiliriz."
Kuo'nun ve bugünün IHS iSuppli raporunun konuyla ilgili söyledikleri birbirine uyuyor. Yani, Apple düşük ekran üretimlerine rağmen bu sene içinde Retina iPad mini konusunda kararlı. Bu sebepten ya oldukça düşük stok, ya geç bir çıkış tarihi, ya da ikisi birden karşımıza çıkacaktır. ipad mini 2 backplate Ne olursa olsun, geçtiğimiz haftalarda ortaya bolca çıkan kasa sızıntıları, yeni nesil bir iPad mini sunumuna gittikçe yaklaştığımızın kanıtı. Bu yeni mini'nin Retina ekrana sahip olup olmadığını ise bekleyip göreceğiz. Kaynak: iDownloadBlog