Yeni Sızıntı LG G3’ün Olası Donanım Özelliklerini Ortaya Koyuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

LG G Pro 2, Xperia Z2, Galaxy S5 ve HTC One M8’in ardından gözler yılın ilk yarısında tanıtılması beklenen LG G3’e çevrildi. Dünya genelinde yaygın şekilde satışa sunulacak 2K çözünürlüklü ekrana sahip ilk telefon olması beklenen LG G3, ABD’li operatör Sprint’in web sitesinde telefonun kullanıcı profili dosyası yayınlandı. Yayınlanan içerikte LG G3’ün ekran boyutu ve çözünürlük seviyesinin yanında diğer donanım bileşenlerine de yer veriliyor.

Model numarası LG LS990 olan telefon (LG G2 operatörde LS980 olarak isimlendirilmişti) için listelenen teknik özellikler arasında özellikle işlemci kafa karıştırdı. Geçtiğimiz yıl üst sınıf telefonların büyük bölümüne güç veren Qualcomm Snapdragon 800’ün LG G3’ün güç birimini oluşturacağı şeklinde ifade yer alıyor olsa da, LG G3’ün Snapdragon 801 MSM8974AC ya da Snapdragon 805 işlemcilerinden biriyle piyasaya sunulması bekleniyor.

LG G3’ün yayınlanan özelliklerini liste halinde aktaracak olursak

* 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 MSM8974,

*5.5-inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü (1440 × 2560p) ekran,

*Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi,

* Kısa süre önce sızdırılan ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla yeni nesil bir arayüz,

*LTE desteği,

* GPS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0,

*3GB RAM,

*32GB depolama, 64GB’ye kadar microSD kart desteği,

*13MP çözünürlüklü arka kamera (En Yüksek Görüntü Çözünürlüğü: 4160 × 3120p)

*2.1MP ön kamera (Video Kamera Çözünürlük: 1080 × 1920p)

Snapdragon 800 işlemcisi sızan LG G3’ün bir prototip olduğu ihtimalini güçlendiriyor, ki değilse bu işlemci diğer amiral gemisi modellerle kıyaslandığında hayal kırıklığı oluşturacaktır. Haziran ayında tanıtılması beklenen LG G3 5.5-inç büyüklüğündeki ekranıyla phablet kategorisine yerleştirilebilir ancak, LG’nin G2’deki 5.2-inç boyutu nasıl bir kasaya yerleştirdiği dikkate alındığında LG G3’ün de makul boyutta bir kasaya sahip olacağı öngörülüyor.

kaynak: phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir