Yenilenen Google Maps, Play Store’daki Yerini Aldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinde yenilenen Google Maps’in önizleme sürümünü tanıtan Google, iki aydan bu yana test çalışmalarını sürdürüyor. Web sürümünde beta aşamasında olan Google Maps, sunulan güncelleme neticesinde final sürüme kavuşurken; Google aynı zamanda Android tarafından telefon ve tabletler için de harita servisini güncelledi.

teknik destek

Güncellemede en belirgin değişiklik uygulama için öngörülen yeni arayüz oldu. Yeni arayüzde alt çubuk tamamen ortadan kaldırılırken, ek seçenekler ekranın sağ ve sol tarafına konumlandırılmış.

Keşif özelliği sayesinde yakın yerlerdeki restoran, kafeler, turistik bölgeler ve etkinliklerin bulunması sağlanırken; hızlı ve gelişmiş navigasyon deneyimi ile kullanıcılara canlı trafik bilgisi, hızlı rota çizme sağlanıyor. 360 derecelik sokak görünümleri (şehir gezintisi, müzelerin ve daha birçok yerin içeriden keşfetme) ve çabuk ulaşmak istenilen yerler için sesli yardımlı GPS ile adım adım yol tarifi alma güncelleme kapsamında yer alan önemli detaylar arasında yer alıyor.

Android 4.0.3 ve üzeri kullanıcıların faydalanabileceği Google Maps’in yeni hali şu an için Play Store’daki yerini aldı ancak güncellemenin her ülkeye ulaşmadığı rapor ediliyor. Bunun yanı sıra harita uygulamasına sunulan yeniliklerin tümünün her ülkede aktif olarak kullanılamayacağının altını çizelim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!