Yepyeni Bir iPad mi Geliyor?

Geçtiğimiz salı günü tanıtımı yapılan yeni nesil iPad Air ve iPad Mini 2’nin dumanı üzerindeyken yeni bir iPad’in gelebileceği hakkında yorumlar fısıltı şeklinde duyulmaya başlandı. Apple yaptığı bilgisayarlarda “Pro” adını üst segment cihazlarında kullanıyor.

Andronova

Apple bilindiği üzere kullandığı işlemcilere A harfini veriyor yanındaki rakam ise o işlemcinin seri numarasını gösteriyor, X harfi ise genelde işlemcilerin extreme işlemci olduğunu ifade ederek tablet modellerinde kullanıldıklarını belirten bir işaret olarak göze çarpıyordu. Salı günü tanıtılan modellerde ise A7’nin yanında X işareti yoktu. Buda farklı dedikodulara sebep oldu. Kimi kesim A7X’in hazır olduğunu ama daha yüksek saat hızlarında işlemcide ısınma ve kendini kapatma sorunları olduğundan bahsederken; Gene Munster adında ki Apple Analistinin görüşüne göre de yepyeni bir iPad Pro modeli için bu işlemcinin saklandığını belirtiliyor.

new-ipad-pro-envisioned

Hangisi gerçek bilemiyorum ama Apple ile ilgili ne söyleniyorsa mutlaka doğru çıkıyor diyebilirim. Sektörde LG 12 inç bir Windows Phone işletim sistemine sahip tabletini tanıtmıştı, Samsung’un 12 inç boyutunda bir Note tablet hazırladığı ve hatta Kasım ayının sonuna doğru yapacağı bir etkinlikte tanıtılacağı söylenirken ve A7X tanıtılmamışken bu söylentilerin doğru olduğuna inanmamak ne kadar doğru olur bilemiyorum. 12 inç bir tableti taşımaktan daha ziyade ev içi eğlence merkezi gibi kullanılacağını zannediyorum. 7 inç boyutunda Nexus tabletleri kullandıktan sonra 10 inç tabletler bile gözüme büyük gelirken, 12 inç nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak hep birlikte göreceğiz. iPad Pro gerçek olursa böyle bir ürünü almayı düşünür müsünüz?

Kaynak: cnet

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın