İş Yerinde Facebook!

blank

Pek çok işveren filtreleme kullanarak iş yerinden Facebook – Twitter gibi sosyal medya sitelerine bağlanılmasının önüne geçerek çalışanlarının verimliliğini artırdığını düşürür.

Bu konuyla ilgili Facebook’un planlarıysa bambaşka, Facebook’un çok yakın zamanda iş dünyasıyla ilgili kendi ekosisteminde bir düzenleme yapacağı haberi sızdı. Financial Times’a göre İnternet devi ¨İş Yerinde Facebook¨ adı altında bilindik ara yüzünün iş dünyası için olanını geliştiriyor. Sayfalar her zamanki görünümü koruyacak olsa da kullanıcılar, çalışma arkadaşları ile sohbet etme, iş ortaklarıyla ve beraber iş yapma ihtimali olan kişilerle görüşme ve fikir paylaşma imkanına sahip olacak. Anlatılanlara göre bu platform Facebook, LinkedIn ve Google Drive karışımı bir oluşum olacak.

images

Facebook konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor, fakat platformun ortaya çıkmasının çok uzak olmadığı söylentisi dolaşıyor. Facebook çalışanlarının kendi aralarında iş-odaklı Facebook üzerinden iletişime geçtiği biliniyor. Ayrıca Facebook, modülü denemeleri için büyük bazı firmalara da iş-odaklı Facebook’u önermiş…

Yeni modülün LinkedIn’in yerini alıp alamayacağı meçhul fakat çok kullanılacağından da şüphe yok. En azından özel yaşama ilişkin pek çok bilgiyi içeren durum güncellemelerinin ya da çılgın parti fotoğraflarının iş arkadaşlarıyla paylaşılmaması konusunda hassasiyet gösteren pek çok kişi bulmak mümkün

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!