YouTube 4K iPhone için geliyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Apple' ın etkinlikte söz etmediği önemli iOS 14 özelliği beta sürümünde görüntülendi. Testlerin olumlu sonuçlanmasıyla iPhone 4K YouTube videoları izlenebilecek.

Sponsorlu reklam

WWDC20 etkinliğinde tanıtımı yapılan iOS 14 için önemli yenilikler açıklandı. Lakin yeni fark edilen bir özelliği tanıtımda söz edilmedi. Sürümün betası yayınlandı ve burada karşılaşıldı. Evet çok geçte olsa iPhone 4K YouTube desteği geliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

YouTube’ da 4K video izlemeniz artık mümkün olacak. Bu yeniliğe aracı olan ise Google VP9 kodlamasının kullanılması. Her ne kadar Android tarafında bazılarının tepkisine neden olsa da test sürümünde görüntülenmesi yakında tam sürümle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Sponsorlu reklam

Hali hazırda 1080P desteğinin yer aldığı iPad ve iPhone’ lar için yeterli görülse de neden bizde de olmasın diyenler için önemli bir deneyim yaşatacak. Unutmadan bu durum Apple TV’ ler içinde aynı. Yani 4K video oynatmıyor ve gelen yenilikte onlarda nasibini alacak.

Söylentilere göre bu kalitede görüntülerin iPhone’ da daha stabil çalışacağı yönünde. Şirketin uzun bir süredir Google servisleriyle ilgili yeniliklere destek vermemesinden dolayı eleştiri alıyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Etkinlikte açıklanan bir yenilikte Apple tarafında değişimlerin başladığının sinyalini verdi. Varsayılan uygulamaların seçilme özelliği artık iOS tarafında da geçerli. Varsayılan mail uygulaması ve tarayıcıyı Google olarak seçme imkanı sunuyor.

Şirketin varsayılan muhabbeti ve Google video kodlmasını kullanmasıyla katı kurallarında esnekliğe gittiği izlenimini doğuruyor. Unutmadan 4K özelliğinin ilk iOS 14 sürümüyle yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda bir açıklamayla karşılaşmadık. Testlerde bir sıkıntı görülmezse ilk güncellemeyle geleceğini düşünüyoruz. Ama kafaları karıştıran eğer hemen ilk yayınlanan sürümle gelecekse neden etkinlikte duyurmadığı?

YouTube 4K iPhone için geliyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak