YouTube ‘a Erişim Yasağı Gelebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ramazan ayının da başlamasıyla harekete geçen bazı grupların, son günlerde yaptığı hakaret ve aşağılama kampanyalarına yenileri eklenerek, “özgürlük” adı altında Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e yönelik çirkin karikatür ve aşağılamaların yer aldığı videolar YouTube‘da yayınlandı.

Bu durum karşısında harekete geçen BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu), Hz. Muhammed efendimize yönelik yapılan çirkin hakaretleri içeren videolardan ötürü YouTube‘a her an erişim yasağı getirebilir.

BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada “Hz. Peygamber’e hakaret eden videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye’den erişim engeli uygulandı” dedi. Söz konusu içerikler kaldırılmaz ve YouTube’un bu tarz içeriklere karşı gözüm kapalı tavrı devam ederse YouTube’a komple erişimin engellenmesi an meselesi.

Son zamanlarda “özgürlük” adı altında “hakaret” etmeyi “doğru” sayan bazı geri kafalı insanların, özellikle inançlara ve kutsallara yönelik yaptığı bu çirkin saldırıları kınıyor ve artık geri kalmış kafaların modernleşmesini temenni ediyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir