YouTube arama geçmişi silme

Andronova
2 Minimum Okuma

Youtube arama geçmişi nasıl silinir ? Youtube uygulamasında aradığınız kelimeleri ve açtığınız videoların kalıntılarının geçmişi nasıl temizlenir detaylı olarak görsel anlatımla göstermek istedik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Youtube geçmişini temizleme  Android / iPhone: Youtube bilindiği gibi Dünya’nın en çok tercih edilen video sitesidir. Bu kadar büyük bir sitede milyonlarca video bulunmaktadır. Bu videoları izlerken arka planda geçmişini de kaydetmektedir. Youtube üzerinden izlenen videoların geçmişi nasıl temizlenir ? Youtube’da yapılan aramalar nasıl temizlenir ? Youtube video arama alanı nasıl durdurulur ? Youtube izleme geçmişi silme ve nasıl durdurulur ? bu sorularınızın cevabı makalemizde.

Youtube’ da aradığımız filmleri ve müziklerin arama geçmişinde görülmesini istemiyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. İstersenizde kayıt etmeyi durdurabilirsiniz.

YouTube geçmiş nasıl silinir?

Arama geçmişini durdurmak için öncelikle Youtube.com’a giriş yapıyoruz. Daha sonra sol tarafta yer alan Geçmiş sekmesine tıklıyoruz. Açılan ekranda  izleme geçmişini duraklat dediğinizde.  İzleme geçmişini etkinleştirene kadar izlediğiniz videolar geçmişe kaydedilmez.

YouTube arama geçmişi silme

Youtube geçmişini silme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Youtube izleme geçmişi temizleme

Geçmiş sekmesine giriş yaparak burada yer alan İzleme geçmişi seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında Tüm izleme geçmişini temizle seçeneğine tıkladığınızda bütün izleme geçmişiniz silinir.

Youtube>Geçmiş >İzleme geçmişi> Tüm izleme geçmişini temizle

Youtube arama geçmişini temizleme nasıl yapılır?

Bilgisayardan Youtube geçmişini silmek için Youtube üzerinden videolara daha hızlı erişim için anahtar kelimeler ile arama yapıyoruz. Peki bu anahtar kelimeler nasıl silinir ? Arama ekranından yaptığınız aramalara ait anahtar kelimeleri silmek için ekranın sol tarafındaki Geçmiş sekmesine giriş yapıyoruz. Ardından arama geçmişi daha sonra da tüm arama geçmişini temizle seçeneğine tıklıyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Youtube>Geçmiş >Arama geçmişi >Tüm arama geçmişini temizle

Youtube geçmişini temizleme

Aynı şekilde yapacağınız aramaları durdurmak için Geçmiş sekmesine giriş yapıyoruz. Ardından arama geçmişi , arama geçmişini duraklat dediğimizde. Arama geçmişini aktif hale getirene kadar yaptığınız bütün aramalar hemen silinecektir ve kayıt altına alınmayacaktır.

Arama geçmişini duraklatma: Youtube>Geçmiş >Arama geçmişi >Arama geçmişini duraklat. Youtube>Geçmiş>İzleme geçmişi> İzleme geçmişini duraklat.

Youtube için ücretli üyelik konulu makalemize de göz atabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 21:07

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir