YouTube arama yapamıyorum videolar çıkmıyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

YouTube arama yapamıyorum hatası şeklinde oluşan durumlar olduğu gibi birde YouTube videolar çıkmıyor sorunu yaşayanlar oluyor. Buradakilerin bir çoğunun pekte bu işlerden anlamadığını düşünüyoruz. Öncelikle sorunun analizini yapmanız ve sonrasında çözüme ulaşacağınız adımlara geçmenizi öneririz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İçeriğin devamında video listeleme hakkında bir bilgilendirme yer alıyor. Önce olası sebepleri ve yapılacakları kontrol ediniz.

YouTube aramada videolar çıkmıyor

YouTube aramalarda videolar çıkmıyor ya da arama yapılamıyor hatası alanların öncelikle farklı cihazlarda ve internette denenmesi gerekiyor. Tabi sonrasında acaba internet veya YouTube tarafında mı sorun var bunun araştırılması gerekir.

YouTube videolar neden çıkmıyor sorunuza yanıt için aşağıya eklediğimiz olası sebepleri inceleyin:

 • İnternet hızınızda ya da bölgenizde sorun çıkmış olma olasılığı yüksek.
 • Uygulamanın kendisinden kaynaklı durumların analizi için sosyal medya hesaplarınızdan sizin dışınızda sıkıntı çekenler var mı kontrol edin.
 • Kullandığınız telefondan veya açık olan oturumdan kaynaklı olasılığına bakınız.
 • Çok sık yaptığınız herhangi bir şeyin sizi kısıtlaması mümkün.
 • Uygulamanın veya telefonun güncelleme almasından dolayı sıkıntı çıkıyor olasılığını kontrol edin.
 • Telefonun tarihinin yanlış olması veya depolama alanının yetersiz kalması. İşletim sisteminin ve uygulamaların çalışmasına sıkıntı çıkaracak yer olmaması.
 • Hesabın şüpheli görülmesi, ceza alması ve cihazdaki problemlerin incelenmesi.

Video arama sorununda yapılacak çözüm adımları

Yukarıdakilerin kontrol edilmesi zaten bir çözüm olarak görülmekte. Yine de açıklama olarak aşağıya devam sıralamasını ekliyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
 • Alternatif bilgisayar, mobil cihaz ve internet ağı ile denemeniz gerekiyor. Sonrasında duruma göre modeminizi yeniden başlatmanız gerekecek.
 • Ülke içi bağlantı problemlerinde vpn denenmesi en mantıklı olandır. Tabi dns de kullanılan seçenekler arasındadır.
 • Oturum açıkken YouTube kullananların oturumunu çıkışa atıp denemeleri gerekir. Artı tarayıcıdan da kontrol edin.
 • Telefonu veya mobil cihazların çok eski olmasından dolayı kullanımlarda olası aksaklıklar görülür. Hatta artık YouTube’ un resmi uygulaması kullanılamaz hale gelir. Sürüm desteğini kaybeden cihazlarda yardımcı YouTube kullanımını sunan araçlar kullanılır. İnternette bunla alakalı bazı önemli işe yarar uygulamalarla karşılaşacaksınız.
 • Telefonlarında aksaklık çıkanların uygulamalar alanındaki YouTube yazısına dokunup, içerisindeki güncelleme kaldırmanın ve önbelleğin temizlenmesi gerekiyor. Bu Android için geçerlidir ve iPhone için erişim izinlerine göz atın.
 • Yeni sürümden sonra sorun yaşayanların önceki YouTube sürümlerinden biri ile denemelerini öneriyoruz.

Uygulamaların incelenmesi

Daha önce herhangi bir problem yoktu ama şimdi var şeklinde bir durumunuz varsa, en son neler yaptığınız ve yüklü olan benzeri uygulamaların durdurularak test edilmesi de gerekecektir. Birbirini etkileyen uygulamalarla zamanında karşılaştık. Hatta sistemin etkilendiği uyumsuz yüklemelerinde bir dizi aksaklıkları doğurduğu oluyor.

YouTube arama videolar çıkmıyor sorunu için öngörülerimiz ve yapmanız gerekenler ne olduğunu yukarıda anlattık. Şu olasılığın her zaman olacağını söylemek istiyoruz, yurtdışında yaşanan geçici bir arızanın görülmesi veya ülkemizde yaşanan olumsuzlukların araştırılmadan bir işlem yapmanız sizi yormaktan başka bir şey getirmeyecek.

YouTube arama yapamiyorum 1
YouTube arama yapamıyorum videolar çıkmıyor

Videolarda listeleme özelliği

YouTube üzerinden arattığınız videoları, hızlı bir şekilde çalma listelerinize eklemenin en kolay yolu ile karşınızdayız.

YouTube hesabınızda oluşturduğunuz çalma listeleri sayesinde sevdiğiniz videoların bir listesini yapabilir ve daha sonra tekrar, eklediğiniz sırada izleyebilirsiniz. Şimdi göstereceğimiz özellik ise, arama yaptığınızda karşınıza çıkan  ve daha sonra izleyeceğinizi düşündüğünüz videoları, videonun bağlantı adresini açmadan, hızlı bir biçimde nasıl listenize ekleyebileceğinizi gösteriyor.

YouTube üzerinden bir kelimeyi arattığınızda karşınıza çıkan sonuç ekranında, arattığınız kelimeye en uygun videolar gelecektir. Burada yapmanız gereken bir video bağlantısının üzerine, fare aracılığı ile gelmek, fakat üzerine tıklamayın.

Bir video bağlantısının üzerine geldiğinizde, üst üste duran üç nokta işaretini göreceksiniz. “Daha fazla göster” isimli bu menüde, videolarınızı hızlı bir biçimde listelemenizi sağlayan seçenekler bulunuyor.

Eğer henüz izlemediğiniz bir video için bu seçeneği seçiyorsanız “Daha Sonra İzle” isimli listeyi seçebilirsiniz. “Daha Sonra İzle” listesine eklediğiniz videolara daha sonra, “Oynatma Listelerim” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Buradak daha önce oluşturduğunuz diğer listeleri de görebilirsiniz. Ayrıca hızlı bir biçimde yeni liste oluşturmanız da mümkün. Oluşturmak istediğiniz listenin ismini “Ekle” yazan kısma yazmanız yeterli olacaktır.

YouTube videolar çıkmıyor şeklindeki aramalar içinde geçerli olan bu adımlar, video aramalarında yaşanan sıkıntı ile alakalı olmayabilir de. Bundan dolayı göreceli bir durumda kullanıcıların paylaşımlarına bakınız. Sorunu bildirmek adına doğru bağlantılarla talebinizi de YouTube’ a iletiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir