YouTube hesap hackleme derslerine engelleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

YouTube hackleme videoları için yasaklama kararı uyguluyor. Hacking videoları yayınlayan kanallara ceza geliyor. Eğitici yönde olan videolarda bundan nasibini alıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Video paylaşımda lider konumda olan YouTube’ un hoşlanmadığı yayınlarda erişim yasakları ve telif hakkında katı politikaları olduğu bilinmekte. Ama sıkıntılı videoların yayınına bazen karışmayan YouTube, hack dersleri videolarını onaylamayacağını belirten bir yaptırım ile bazı kanallar karşı karşıya kaldı.

YouTube’ da çok sayıda hackleme videoları ile karşılaşabilirsiniz. Çoğunlukla ileri gidilen videolara yaptırım görülmekte. İleriden kasıt gerçek manada ileri düzey bir yöntemin paylaşılması.

Eğitim amaçlı da olsa hackig videosu ve hackleme videoları yayınlanan kanallara ceza geldi. Bunlardan biri olan Kinzle’ ya bu alanda yayınladıkları videolardan dolayı bir ceza geldi.

YouTube hackleme videoları kanallara yasak getiriyor

Eğitici yönde yayınlanan videolara bazı Google ve güvenlik uzmanlarının desteği bu alanda olanlar tarafından bilinmekte. Hatta C. Weapons Lab adlı kanal yasaklandı ve daha sonra bu destek sayesinde yasak kaldırılmıştı. Ama N.Byte adlı kanal bu yasak kapsamından şu an video yayınlama yasağı aldı. Belkide yakında bu yasak kalkacak ama bu yönde yaptırımlar devam edecek gibi duruyor.

YouTube’dan bu konudan dolayı yasak koymanın bir hata olduğunu açıklayan bir paylaşımı oldu. Açıklamada tehlike arz eden ve yasa dışı durumlara teşvik edici içeriklerin paylaşılmasını affetmeyeceklerini belirten YouTube, bu duruma hacking’ de dahil diye ekleme yaptı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

YouTube hesap hackleme derslerine engelleme

YouTube hackleme videoları için yasaklama

Yasaklama alan bir ekibin paylaşımlarına Twitter üzerinden devam ettiğini, bu tarz yasakların ve cezaların yeni olmadığını belirtti.

Topluluk kurallarının hiçe sayılması ve saldırı yöntemlerine teşvik edici içeriklerin yayınlanması tehlike oluşturacağından her zaman buna karşı olan ilkemiz vardı. Ama yanlışlık yapılarak kaldırıldığını düşünen paylaşımlar için her zaman itiraza açıktır.

Bu açıklamaya yanıt olarak yapılan bir paylaşımda M. Hutchins’ in  “WannaCry” virüsü için nasıl durdurulacağını anlatan bir video yayınladığında yine caza alındığı vurgulandı.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir