YouTube hikayeler çıkmıyor görünmüyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

YouTube hikayeler çıkmıyor ya da hikayeler görünmüyor sorunu yaşayanların çoğunda nedenler hep aynı oluyor. Bir şeye kalkışmadan önce bakamıyorum nedenine bakınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

YouTube hikayeler görümüyor veya bakamıyorum diyenler pek olmuyor. Genelde diyenlerin bir kısmı gerekli şarta sahip değil veya bir yaptırım uygulanmış kanallar oluyor. Öncellikle bu durumunla alakalı deneme yapılmalı ve sonrasında kanal incelenmesi gerekiyor. Bir başka işlem ise özelliğin ve hesapla alakalı bazı seçenekleri açma kapatma işlemi.

Hikayeler özelliği, sosyal ağlardan fırlamış gibi karşımıza çıktı. Bu özellik bize göre YouTube’ da pek şık durmuyor gibi. En azından farklı bir alandaön planda durabilirdi. Çoğu kullanıcı belki bu özellikten haberi yoktur diye düşünüyoruz. Birde sosyal ağlardan farklı bir şeyler olabilirdi.

Yeniliği kullanabilmeniz için 10 bin abone şartının yerine getirilmesi gerekiyor. Eğer yetersiz ise ve ilegal şekilde abone sayısına ulaşacaksanız şimdiden uyarmak isteriz. Genelde böyle yöntemlerde abone düşüşü olmakta ve satın alınma fark edildiğinde kanal geçici askıya alınma veya tamamen kapatılmaya gidilebiliyor.

Hikayelere nasıl bakılır diyenler için sıralama şöyle:

 • İlgili kanala giriniz.
 • Kanalın logosuna dokunun.
 • Karşınıza hikayeler çıkacak ve birden fazla hikaye varsa sağ sol şeklinde dokunarak bakabilirsiniz.

Hikayeleri şikayet etmek isteyenler ise hikayenin sağ bölümünde diğer yazana girerek gerekli adımları uygulayabilirsiniz. Haksız yere kasıtlı yapılan şikayetler daha sonra ters tepebiliyor. Kaç kişi şikayet edince hikaye kaldırılır diyenler içinde bu sayıdan çok haklılık ve içerikle alakalıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

YouTube hikayeler görünmüyor ise:

 1. Yeni özellik açıldı ise biraz zaman tanıyınız ve bir kaç saat sonra kontrol ediniz.
 2. Hikayeleri kapatınız ve tekrardan açınız.
 3. Bir kaç hesapla kontrol ediniz.
 4. Bir kaç tane hikaye daha ekleyiniz.
 5. Yayınladığınız videoların içeriğinde bir sorun var mı inceleyiniz.
 6. Kanal bir uyarı veya şikayet aldı ise bir engel almış olabilir. Diğer özellikleri inceleyiniz.
 7. Profilinizde bir kaç özelliği değiştirmeye çalışınız. Hatta kanal açıklamasına bir şeyler yazım kaydedilmesinde hata veriyorsa ceza aldığınız anlamını taşıyabilir.
 8. Anlık bir problem yaşanabilir veya genelde bazı bölgelerde.
 9. Canlı yayını açtıysanız birde o özelliği kullanabiliyor musunuz bakınız.
 10. Haksız şekilde bir yaptırım uygulandığını düşünüyorsanız sorun bildirimini kanal üzerinden yapınız.

YouTube hikayeler açılmıyor sorununda belki bir güncelleme yapılmıştır ve buna neden olan bir prüz çözümü için yeni bir sürüm çıkarıyor olabilirler. Bunlar her uygulamada yaşanan problemlerden biridir ve iyi araştırılması gerekir.

YouTube hikayeler çıkmıyor görünmüyor

Haklı yere yapılan işlemlerde geçici veya kalıcı yayın yasağı uygulanabilir. Bir ihtimal başvurunuz mantıklı bulunursa yardımcı olabilirler. Ama genelde gelen ceza günlük, hafta, ay veya yıllık olabiliyor. Süre dolana kadar hiç bir şekilde kullanıma izin verilmeyebiliyor.

Diğer bir önemli hususta yayınlanan içeriklerde belli bir sayıda uyarı alındığında kademeli olarak engel geliyor. Bu şekilde devam edilen kanallarda kısmı yasaklama veya kapatılmaya kadar gidilebiliyor. Son yıllarda YouTube bu konuda çok hassas ve kimsenin gözünün yaşına bakmadığını belirtelim.

Kanalın ayarlarına girdiğinizde hesaplar alanında kanal durumunun ve özelliklerinin olduğu alana giriniz. Sonrasında yandaki alanda telif haklarını var mı diye inceleyiniz. Bu hususlara şirketler çok dikkat ederler.

YouTube hikayeler görünmüyor


Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 03:03

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir