Youtube İçin Ücretli Üyelik Sistemi Geliyor!

Youtube’un uzun süredir üyelik sistemine geçeceği konuşuluyordu, fakat çoğu kesim bunun olacağına inanmakta güçlük çekiyordu. Uzun süredir beklenmesinin ardından Youtube kullanıcılarına attığı bir mail ile yeni projesini açıkladı. Reklamsız yayınlar isteyenler için geliştirilen ücretli Youtube, kullanıcılarının aylık bir miktar ücreti ödemesi halinde servisine dahil edeceğini bildirdi.

Andronova

Youtube’un ücretli servisinin gerekli altyapıların oluşturulması ve geri bildirimlerin de alınmasında sonra 15 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

İşin temelinde reklam izlemek veya görmek istemeyen kullanıcılar bir miktar para ödüyor, Video kanalları ise ücretli üyeliklerden ek gelir kazanıyor. Videonun istatislik verileri ile de içerik sağlayıcısının ne kadar ek gelir elde edeceği belirleniyor.

Youtube’un bu servisinin aylık 2.99-5.99 $ arasında olması bekleniyor. Ayrıca orjinal müzikleri sınırsız dinlemenizi sağlayan Youtube Music Key‘nde aylık 9$ civarında olması bekleniyor.

Youtube’un kullanıcılarına gönderdiği mail;

youtubepremiumAAA

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.